کار های ساده که سلامتی شما را تضمین می کنند

ایجاد سلامتی را با این روش ها تجربه کنید
ایجاد سلامتی

برخی افراد با صرف وقت زیاد در باشگاه های ورزشی و رعایت رژیم غذایی متعدد برای ایجاد سلامتی در خود، باز هم در این راه ناموفق هستند. علت چیست؟ چرا گاهی ما نمی توانیم از عملکرد خود آن بازده ای را که انتظار داریم به دست آوریم؟ متخصصان تغذیه و سلامت معتقدند گاهی این کاهش بازده در ایجاد سلامتی در کارهای بسیار کوچکی نهفته است. در این مطلب می خواهیم به کار های ساده که بازده سلامتی را بالا می برند و شما را در ایجاد سلامتی همراهی می کنند، اشاره کنیم.

را های ساده برای ایجاد سلامتی

نخ دندان

شاید باورتان نشود ولی یک نخ نایلونی کوچک نقش مهمی در سلامتی شما ایجاد می کند. نخ دندان از ایجاد باکتری ها جلوگیری می کند. زمانی که فقط از مسواک برای تمیز کردن دندان استفاده می کنید ممکن است برخی از میکروب ها در دهان باقی بمانند و موجب ایجاد پلاک شوند. این پلاک ها به کمک جریان خون باکتری ها را وارد بدن کرده و سلامتی شما را به خطر می اندازند.

غذا خوردن

اگر فکر می کنید با رژیم های سخت ران ها و اندام هایی که چربی اضافه ندارند، خوش فرم می شوند اشتباه می کنید. شما چربی اضافه ندارید و غذا نخوردن نمی تواند فرمی به اندام شما بدهد. متخصصان علوم ورزشی توصیه می کنند هر ۲ الی ۳ ساعت یک بار میان وعده بخورید این کار از خورده خوری در طول روز جلوگیری می کند.

لباس راحت

برای خوابیدن راحت ترین لباس خود را انتخاب کنید. متخصصان در این زمینه پیشنهاد می کنند از لباس های ورزشی هنگام خواب استفاده کنید.

تمرینات کگل

بیش از ۲۵ درصد زنان، در سنین بالا از بی اختیاری ادرار رنج می برند پس این اختلال یک بیماری فراگیر است. برای این افراد انجام تمرینات کگل برای تقویت عضلات کف لگن را پیشنهاد می کنند. در یک پژوهش مشخص شد با انجام این تمرینات می توان تا ۷ برابر در بهبود بیماری موثر واقع شد.

ایجاد سلامتی را با این روش ها تجربه کنید
ایجاد سلامتی

تقویت روحی

متخصصان علم روانشناسی معتقدند بهترین درمانی که می توانید برای مقابله با اضطراب و استرس و ناراحتی های روحی انجام دهید تعریف صحیح از خود است. آنها معتقدند باید برای انجام امور بر روی توانایی ها تمرکز نمایید. تصویر درستی که از خود ارائه می دهید می تواند اعتماد به نفس را نیز تقویت کند.

سطح ویتامین D بدن

دفعه بعد که در مطب دکتر هستید، از دکتر بخواهید یک آزمایش خون ساده برای ارزیابی سطح ویتامین D بدنتان انجام دهد. تحقیقات نشان می دهد سطح پایین این ویتامین در بدن با ابتلا به سرطان و آلزایمر ارتباط دارد.

موسیقی

موسیقی ها ملایم علی الخصوص در هنگام غذا خوردن هم می تواند موجب کاهش سرعت غذا خوردن شود و هم شما را در مسیر ایجاد سلامتی یاری کند.

توسط فرشته موسی پور

سال‌هاست در حوزه سلامت و پزشکی مشغول مطالعات آزاد هستم. طی 3 سال گذشته نتایج مطالعاتم را در قالب ترجمه متون پزشکی از منابع معتبر انگلیسی، در مجله پیام سلامت منتشر می‌کنم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *