بهترین روش درمان سوختگی

بهترین روش درمان سوختگی
بهترین روش درمان سوختگی

سوختگی انواع مختلف و درجات متفاوتی دارد. اغلب سوختگی ها که هنگام آشپزی به وجود می آیند به راحتی قابل درمان در منزل هستند در این موارد افراد هنگامی که دچار سوختگی می شوند به دنبال راه حلی برای درمان آن و کاهش درد در آن ناحیه هستند. باورهایی نیز در میان مردم رواج دارد. راه حل هایی نظیر مالیدن خمیر دندان و یا روغن و نمک در محل سوختگی. اما در این پست شما با بهترین روش درمان سوختگی آشنا می شوید. با ما همراه باشید.

از خمید دندان در محل سوختگی استفاده نکنید

پزشکان معتقدند چون مواد موجود در خمیر دندان کنترل نشده هستند، می‌توانند موجب آسیب پوستی شوند، هر چند که خمیر دندان نیز احساس خنکی در محل سوختگی می‌دهد، اما بهتر است به منظور پیشگیری از آسیب‌های پوستی به همان آب سرد اکتفا کنید.

نمک و روغن درمان سوختگی نیستند

استفاده از نمک یا روغن به منظور پیشگیری از تاول نیز باور غلطی است که در میان مردم رایج شده است. نمک تنها باعث افزایش سوزش و گاها نیز باعث لک شدن محل سوختگی می شود.

بهترین روش درمان سوختگی چیست

تمام باورهای در زمبنه مواد مختلف در درمان سوختگی غلط و از نظر علمی ثابت نشده اند اما علمی‌ترین روش در چنین مواقعی این است که بلافاصله با استفاده از آب سرد یا یخ محل سوختگی را خنک کنید. پس سریع در یخچال را باز کنید. آب سرد روی دستتان بریزید تا خنک شود. استفاده از پماد سوختگی مانند پماد آلفا و پماد “سیلور سولفات” هم بسیار مفید است. اگر سوزش و درد اذیت‌تان می‌کند، می‌توانید قرص استامینوفن بخورید. استفاده از پمادهای سوختگی موجود که استاندارد و مخصوص رفع این مشکل هستند، پس از خنک کردن فوری محل سوختگی می‌تواند کمک‌ کننده باشد.استفاده از یخ و آب سرد را بعد از سوختگی، به همه کسانی که هنوز باورهای غلط را قبول دارند، توصیه کنید.

توسط یاسر حمزه لوی

متخصص در تولید محتوای مفید، کاربردی و موثر هستم. سال‌هاست به دلیل علاقه شخصی، در حوزه تندرستی، پزشکی و سلامت نیز به تولید محتوا بر اساس منابع معتبر خارجی می‌پردازم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *