مهمترین خواص آووکادو برگرفته از جدیدترین تحقیقات

خواص آووکادو
خواص آووکادو

آووکادو یک نوع میوه منحصر به فرد است. بسیاری از میوه ها شامل عمدتا کربوهیدرات هستند، در حالی که آووکادو سرشار از چربی های سالم است. مطالعات متعدد نشان می دهد که این میوه دارای اثرات مفیدی بر سلامت است. در اینجا به چند نمونه از خواص آووکادو که بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده بر روی این میوه به دست آمده است اشاره خواهیم کرد.

مهمترین خواص آووکادو

  • آووکادو فوق العاده مغذی است. در زیر می توانید میزان ویتامین ها و مواد معدنی موجود در هر ۱۰۰ گرم آووکادو را مشاهده کنید.

ویتامین K : حدود ۲۶ درصد
فولات : حدود ۲۰ درصد
ویتامین C :  حدود ۱۷ درصد
پتاسیم: ۱۴٪
ویتامین B5: حدود ۱۴ درصد
ویتامین B6: حدود ۱۳ درصد
ویتامین E: حدود ۱۰ درصد

  • آووکادو بیش از موز پتاسیم دارد. در هر ۱۰۰ گرم از این میوه ۱۴ درصد پتاسیم وجود دارد این میزان در مقایسه با ۱۰۰ گرم موز که ۱۰ درصد پتاسیم دارد، مقدار قابل توجهی بیشتر است.
  • آووکادو حاوی اسیدهای چربی اشباع نشده است که برای سلامت قبل بسیار مفید است. در واقع ۷۷ درصد از کالری موجود در آووکادو از چربی هستند. اما منظور از چربی، چربی های بد نیست بلکه اکثر چربی های موجود در این میوه حاوی اسید اولئیک است.
  • آوکادو حاوی فیبر بالایی است. فیبر ماده گیاهی است که به هضم غذا، کاهش وزن و کاهش خوشه قند خون که به شدت خطر ابتلا به بیماری های را افزایش می دهد، کمک می کند. هر ۱۰۰ گرم (۳٫۵ اونس) آووکادو حاوی ۷ گرم فیبر است که ۲۷ درصد از مقدار مصرف توصیه شده روزانه است. حدود ۲۵ درصد از فیبر موجود در آووکادو قابل حل است، در حالی که ۷۵٪ غیر قابل حل است.
خواص آووکادو
خواص آووکادو
  • خوردن آوکادو می تواند سطوح کلسترول و تری گلیسرید خون را پایین بیاورد. مطالعات نشان داده است که آووکادو منجر به:

کاهش سطح کلسترول به طور قابل توجهی
کاهش تری گلیسیرید خون تا ۲۰٪.
کاهش کلسترول بد LDL تا ۲۲٪.
افزایش HDL کلسترول خوب خون تا ۱۱٪.

  • چربی موجود در آنها می تواند به جذب مواد مغذی از مواد گیاهی کمک کند. یک مطالعه نشان داد که اضافه کردن آوکادو یا روغن آوکادو به سالاد و یا سس سالسا می تواند جذب آنتی اکسیدان را تا ۱۵ برابر افزایش دهد.

توسط فرشته موسی پور

سال‌هاست در حوزه سلامت و پزشکی مشغول مطالعات آزاد هستم. طی 3 سال گذشته نتایج مطالعاتم را در قالب ترجمه متون پزشکی از منابع معتبر انگلیسی، در مجله پیام سلامت منتشر می‌کنم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *