مقالات

دارو هایی که موجب اختلال در فعالیت جنسی می شوند
سلامت جنسی

دارو هایی که موجب اختلال در فعالیت جنسی می شوند 

اختلال در فعالیت جنسی معضلی است که امروزه بسیاری از خانواده ها را درگیر کرده است. برای درمان این اختلال اولین قدم شناختن عامل آن است. یکی از مهمترین عوامل ایجاد کننده اختلال در فعالیت جنسی داروهایی است که استفاده می کنیم. این داروها بدون اطلاع ما در سیستم های بدن تغییر ایجاد کرده و مختل کننده یکی از فعالیت های مهم انسان است.

اختلال در فعالیت جنسی توسط داروها

  • اکثر داروهای شیمیایی که برای پایین آوردن فشار خون استفاده می شود در رابطه جنسی اختلال ایجاد می کنند. این داروها میل جنسی را کم کرده، نعوذ را مختل و انزال را هم در مردان و هم در زنان غیر طبیعی می کنند. داروهای گیاهی پایین آورنده فشار خون مانند مسهل های مخصوص گیاهی در عین حال که بهترین داروهای پایین آورنده فشار خون می باشند بر فعالیت های جنسی تاثیری نمی گذارند.
  • داروهایی که منتج به افسردگی و هیجانات روحی و روانی می شوند نیز اختلال در فعالیت جنسی ایجاد می کنند.
دارو هایی که موجب اختلال در فعالیت جنسی می شوند
اختلال در فعالیت جنسی
  • داروهایی که ایجاد کسالت می کنند مانند آنتی هیستامین ها و ضد حساسیت ها نیز فعالیت جنسی را تحت تاثیر قرار می دهند.
  • داروهایی که روی سلسله اعصاب سمپاتیک اثر منفی دارند مانند سایمتیدین، گوانتیدین، کلویندین، متیل دوپا، فنوکسی بنزامین، پروپانولول، رزرپین و هیدرآلازین نیز همین اثر را بر روی بدن دارند.
  • داروهای ضد اضطراب و ترکیباتی نظیر الکل، حشیش، متادون و هروئین.
  • داروهایی که برای افراد سرطانی تجویز می شود باعث توقف کار غدد و دستگاه جنسی شده از این رو اختلال در فعالیت جنسی را به همراه دارند.
  • و داروهایی که حاوی کافور هستند.

این داروها بیشتر بر روی مردان آزمایش شده و در آنها ایجاد اختلال می کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

قالب وردپرس ساخته شده توسط Shufflehound. تمام حقوق مادی و معنوی وب‌سایت پیام سلامت معلق به مجموعه باماتا است. تابستان 1398