یک درمان متفاوت برای آرتروز

یک روش تزریقی جالب و جدید برای درمان آرتروز
درمان آرتروز

آیا می دانید که درد زانو استئوآرتریت که به آرتروز معروف است فقط به دلیل از دست دادن غضروف ایجاد می شود؟ در زانو مبتلا به آرتروز، مایع مفصلی توانایی جذب شوک و حرکات را از دست می دهد و به همین دلیل درد ایجاد می شود. در جدیدترین درمان آرتروز پزشکان با تزریق مایع مفصلی طبیعی خود زانو، از استرس ناشی از حرکات می کاهند. با کاهش این استرس، درد زانو استئوآرتریت تسکین می یابد. این روش با نام روش سین ویسک Synvisc شناخته می شود.

روش سین ویسک Synvisc چیست؟

Synvisc یک درمان تزریقی است که در آن تنها با تزریق مایع مکمل در زانو، درد زانو استئوآرتریت تا شش ماه تسکین می یابد. در صورتی که شما با تغییر در رژیم غذایی، انجام ورزش و استفاده از دارو نتوانسته اید درد زانوی خود را کاهش دهید پیشنهاد می کنیم این روش را امتحان کنید.

مایع تزریقی در این روش برای درمان آرتروز شامل مخلوطی ژل مانند ساخته شده از ماده ای به نام هیالورونان است. هیالورونان یک ماده طبیعی موجود در بدن است و در حال حاضر مقدار بسیار بالایی از آن در مفاصل یک فرد وجود دارد. این ماده یک روان کننده است و به مانند یک کمک فنر به مفصل اجازه حرکت می دهد. در صورتی که مفصل نتواند به درستی کار کند تزریق این ماده می تواند بسیار موثر باشد.

عوارض جانبی این روش درمان آرتروز

عوارض جانبی شایع که ممکن است با انجام این روش ایجاد شود شامل درد، تورم، گرما و قرمزی در اطراف زانو و محل تزریق می باشد. در یک مطالعه پزشکی، مشخص شد که کمتر از ۶٪ از بیماران این عوارض جانبی را تجربه کرده اند، که معمولا خفیف بوده و در مدت کوتاه برطرف شده است. در تصاویر زیر می توانید شکل فرضی مفصل را قبل و بعد از تزریق مشاهده کنید.

یک روش تزریقی جالب و جدید برای درمان آرتروز
درمان آرتروز
یک روش تزریقی جالب و جدید برای درمان آرتروز
درمان آرتروز

توسط فرشته موسی پور

سال‌هاست در حوزه سلامت و پزشکی مشغول مطالعات آزاد هستم. طی 3 سال گذشته نتایج مطالعاتم را در قالب ترجمه متون پزشکی از منابع معتبر انگلیسی، در مجله پیام سلامت منتشر می‌کنم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *