ریزش ابرو و روش های برطرف کردن و جلوگیری از آن

ریزش ابرو
ریزش ابرو

ریزش ابرو ممکن است به علت برداشتن، ژنتیک، کمبود مواد غذایی یا حوادثی مانند سوختگی رخ دهد. درمان های پزشکی مانند شیمی درمانی و یا تغییر هورمون هایی که در دوران یائسگی یا بارداری اتفاق می افتد نیز، باعث می شود که ابرو از بین برود.

این نوع از ریزش مو بسیار قابل توجه است زیرا ابرو یکی از ویژگی های برجسته صورت است. رشد طبیعی ابرو حدود ۶ تا ۸ هفته طول می کشد. در بعضی موارد از دست دادن ابرو، از جمله تغییرات هورمونی، موهای ابرو یکی در میان رشد می کنند. با این حال، این امکان وجود دارد که روند رشد ابرو را سرعت بخشید یا باعث تحریک رشد در مواردی که ریزش ابرو مداوم است شد.

در این مطلب پیام سلامت طی ۴ مرحله دستوراتی برای تقویت رشد ابرو و جلوگیری از ریزش ابرو مطرح می شود.

  • مرحله ۱

مصرف مکمل های ویتامین روزانه اولین پیشنهاد برای مبارزه با ریزش ابرو است. از دست دادن ابرو می تواند به کمبود های تغذیه ای مرتبط باشد. به دنبال مصرف مکمل هایی که حاوی مقادیر بالایی از پروتئین و ویتامین A و E هستند؛ این مواد مغذی باعث رشد موهای سالم، از جمله موهای ابرو می شوند.

  • مرحله ۲

درمان موضعی حاوی محلول ماینوکسیدیل را امتحان کنید. دوبار در روز با یک گلوله پنبه ای ابروها را با محلول آغشته کنید. هنگامی که رشد مو شروع می شود، این کار را دو بار در هفته ادامه دهید. مراقبت باشید محلول به چشمتان نخورد.

  • مرحله ۳

با دکتر خود جهت پیوند ابرو مشورت کنید. به گفته انجمن بین المللی جراحی ترمیمی مو، موها را می توان از چند ناحیه اهدا کننده به ابرو پیوند داد. نوارهای پوستی حاوی مو می توانند به ناحیه ابرو نیز منتقل شوند. اگر در معرض بیماری یا درمان پزشکی که باعث از دست دادن ابرو شما شده نباشید؛ ممکن است شما واجد شرایط جراحی پیوند ابرو باشد.

  • مرحله ۴

مخفی کردن محل ریزش ابرو با آرایش آخرین پیشنهاد است. با استفاده از یک برس کوچک ابرو برای برس زدن پره ها به سمت بالا؛ با استفاده از یک مداد ابرو که با رنگ ابروی شما تطبیق دارد، قسمت های کمی از آن را پر کنید و سپس یک پودر ابرو برای ترکیب در مداد قرار دهید. شما همچنین می توانید از استنسیل استفاده کنید تا ابروهایی را که به طور کامل از بین رفته اند، بکشید و برای حفظ ظاهر ابرو در طول روز از ژل شفاف استفاده کنید.

چیزهایی که شما برای مبارزه با ریزش ابرو نیاز دارید

  1. مکمل های ویتامین
  2. محلول ماینوکسیدیل
  3. قلم مو ابرو
  4. مداد ابرو
  5. ژل شفاف

چند نکته مهم درباره ریزش ابرو

اگر در مورد از دست دادن ابرو نگران هستید با پزشک خود مشورت کنید. اگر در اثر درمان های پزشکی، یائسگی یا حادثه ای ریزش ابرو صورت گیرد؛ احتمالا پس از درمان، ریزش متوقف خواهد شد، و کم کم ابروها به حالت طبیعی باز می گردند.

هشدار: از برداشتن ابروهای ضعیف تر برای هماهنگی بیشتر دو ابرو اجتناب کنید. این کار باعث آسیب به ابروی باقی مانده می شود.

توسط یاسر حمزه لوی

متخصص در تولید محتوای مفید، کاربردی و موثر هستم. سال‌هاست به دلیل علاقه شخصی، در حوزه تندرستی، پزشکی و سلامت نیز به تولید محتوا بر اساس منابع معتبر خارجی می‌پردازم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *