زردچوبه و بارداری ؛ آیا می توانیم از این ادویه در زمان حاملگی استفاده کنیم؟

زردچوبه و بارداری ؛ آیا می توانیم از این ادویه در زمان حاملگی استفاده کنیم؟
زردچوبه و بارداری ؛ آیا می توانیم از این ادویه در زمان حاملگی استفاده کنیم؟

یک زن باردار باید از همه چیزهایی که در دوران بارداری مصرف می کند اطلاعات کافی داشته باشد. زیرا نوزاد می تواند مواد مضر را از طریق بدن او جذب کند. تعیین ایمنی بسیاری از اقلام، به ویژه مواد طبیعی که ممکن است مطالعات یا ارزیابی های کمی روی آن ها انجام شده باشد،کمی دشوار است. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد زردچوبه و بارداری با شما صحبت کنیم. همان طور که می دانید این ادویه در آشپزی ایرانی بسیار پر کاربرد است.

با توجه به گزارش مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، زردچوبه هنگامی که برای تهیه غذا استفاده می شود، برای خانم باردار ایمن است. البته بهتر است در مورد هر چیزی که از مصرف آن در حاملگی مطمئن نیستید با پزشکتان مشورت کنید.

زردچوبه و بارداری

مختصری درباره زردچوبه

زردچوبه، که به نام کورکومه لانگا نیز شناخته می شود، گیاهی است که در درجه اول در هند رشد می کند. از ریشه این گیاه در داروها و مواد غذایی استفاده می شود. گاهی نیز مکملی از این گیاه به شکل پودر، عصاره یا کپسول تهیه شده و برای درمان امراض مختلف استفاده می شود. زردچوبه و محصولات تهیه شده با آن را می توانید از فروشگاه مواد غذایی و بهداشتی تهیه کنید. درست است که این ادویه ضد التهابی است و برای درمان بیماری های ناشی از التهاب مفید است. اما مصرف بیش از حد آن می تواند موجب درد معده و سوزش سر دل شود.

زردچوبه در غذا

زردچوبه به عنوان یک نوع رنگ غذا استفاده می شود. در ایران اکثر غذاها به کمک این ادویه پخته می شوند. زیرا ما ایرانی ها معتقدیم که زردچوبه علاوه بر رنگ عالی، طعم فوق العاده ای نیز دارد. در هند از این ادویه بیشتر استفاده می شود. در این نقطه از جهان حتی از زردچوبه در کنار چای نیز استفاده می شود.

استفاده از زردچوبه در پزشکی

طبق اعلام سایت Medline Plus، زردچوبه در طب سنتی آسیایی کاربرد زیادی دارد. این ادویه برای درمان مشکلات گوارشی استفاده می شود و خواص ضد التهابی آن برای درمان زخم ها و کاهش علائم آرتریت مفید است. برای زنان بارداری که مشکلات هضم را تجربه می کنند، ممکن است مصرف زردچوبه یک درمان طبیعی جذاب باشد.

مطالعات انجام شده در مورد زردچوبه و بارداری

طبق گفته محققان وبسایت Medline Plus، هیچ مطالعه ای در حیوانات نتوانسته است ثابت کند که زردچوبه ای موجب ایجاد بیماری های غیرطبیعی در  جنین می شود. بنابراین احتمال این که جنین زنان باردار با مصرف زردچوبه به نقایص مادرزادی مبتلا شوند کم است. با این حال این محققان اعلام کرده اند که زردچوبه می تواند باعث تحریک رحم شود. بنابراین استفاده آن می تواند موجب شروع انقباضات رحم و جریان قاعدگی شود.

ایمنی مصرف زردچوبه در حاملگی

تحریک رحم در دوران بارداری، مخصوصا قبل از رسیدن به هفته ۳۷ بارداری خطرناک است. محققان مرکز پزشکی دانشگاه مریلند معتقد اند که زردچوبه برای مصرف زنان باردار ایمن است، اما تنها زمانی که به عنوان ادویه در کنار غذا استفاده می شود. بنابراین مصرف مکمل زردچوبه برای زنان باردار به عنوان یک درمان طبی و جایگزین ایمن نیست. پس اگر از مکمل این گیاه برای درمان امراض خود استفاده می کنید بهتر است باردار نشوید.

توسط فرشته موسی پور

سال‌هاست در حوزه سلامت و پزشکی مشغول مطالعات آزاد هستم. طی 3 سال گذشته نتایج مطالعاتم را در قالب ترجمه متون پزشکی از منابع معتبر انگلیسی، در مجله پیام سلامت منتشر می‌کنم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *