با افزایش اعتماد به نفس زیبا شوید

زیبایی را با افزایش اعتماد به نفس تجربه کنید
زیبایی را با افزایش اعتماد به نفس تجربه کنید

در زندگی ما زنان روزهایی وجود دارد که احساس می کنیم خیلی زیبا هستیم و روزهایی هم بدون آنکه به خود توجه کنیم احساس عدم اعتماد به نفس داشته و تصور می کنیم زشت هستیم. همه ما می دانیم زیبایی چیزی به غیر از زیبایی ظاهری است. در واقع زیبایی یک حالت ذهنی، یک تصویر از خود در درونمان است. برای کسب زیبایی واقعی باید بر روی ویژگی قابل مشاهده خود کار کنید و کم کم این حس را به درون خود نیز منتقل کنید. ۶ راه برای افزایش اعتماد به نفس و درک احساس زیبایی در زیر پوست تتان وجود دارد با همراه شوید تا این ۶ راه را بیاموزید.

روش هایی که باعث می شود زیبایی را با افزایش اعتماد به نفس تجربه کنید

  • اولین راه برای رسیدن به زیبایی واقعی تمرکز بر روی تفکر مثبت در مورد خود، مردم اطراف تان است برای این کار سعی کنید کارهایی را انجام دهید که احساس خوب و مثبتی به شما می دهند.
  • پروش خودتان نیز راه دیگری برای افزایش اعتماد به نفس است. یک روز در هفته را فقط به کارهایی اختصاص دهید که ظاهرتان را زیبا می کند مثلا می توانید این روز را با حمام شروع کرده، در ادامه ابروهایتان را مرتب کنید و ناخن هایتان را لاک بزنید. مراقبت از خودتان را فراموش نکنید مراقبت از خود به این معناست که غذای سالم بخورید و به طور منظم کار کنید. رژیم غذایی سالم، سرشار از میوه ها و سبزیجات به شما احساس زیبایی می بخشد. می توانید فهرستی از ویتامین ها و مواد غذایی که حاوی ویتامین های لازم برای رشد مو ناخن و سلامت پوست است تهیه کنید. مزایای کار کردن به طور منظم نیز متعدد هستند. این کار می تواند بر روی مغز شما تاثیر  بگذارد. این کمک خواهد کرد که استرس شما کاهش یابد، احساس انرژی بیشتر و مثبت تری داشته باشید.
زیبایی را با افزایش اعتماد به نفس تجربه کنید
زیبایی را با افزایش اعتماد به نفس تجربه کنید
  • لباس هایی که دوست دارید را بپوشید. گاهی یک لباس از دید دیگران زشت است اما شما احساس راحتی در آن می کنید در این شرایط حتما لباسی را انتخاب کنید که اعتماد به نفستان را افزایش می دهد. حتی گاهی پوشیدن لباسی می تواند عیوب اندام شما را پنهان کند و باعث افزایش اعتماد به نفستان شود در این حالت نیز باید از آن نوع خاص لباس استفاده کنید. دقت کنید که برای شناخت لباس مناسب خود باید انواع لباس ها و سبک ها را امتحان کنید.
  • لبخند بزنید. تصور غلطی که در جامعه وجود دارد این است که لبخند باعث ایجاد چین و چروک در پوست می شود این در حالی است که تحقیقات نشان می دهد افراد خندان از نظر دیگران زیبا تر به نظر می رسند.
  • عیوب خود را بپذیرید. زیبایی یک کمال است و چه بسا افراد بسیار معدودی وجود دارند که کاملا زیبا هستند پس بهتر است آنچه هستیم را بپذیریم.
  • کمتر آرایش کنید. این کار احساس راحتی به شما می دهد و در حالی که با لبخند همراه شود می تواند زیبایی شما را دو چندان کند.

توسط فرشته موسی پور

سال‌هاست در حوزه سلامت و پزشکی مشغول مطالعات آزاد هستم. طی 3 سال گذشته نتایج مطالعاتم را در قالب ترجمه متون پزشکی از منابع معتبر انگلیسی، در مجله پیام سلامت منتشر می‌کنم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *