چالش ۳۰ روز شکرگزار بودن و مزایای آن

چالش ۳۰ روز شکرگزار بودن
چالش ۳۰ روز شکرگزار بودن

امروز بابت چه چیزی شکرگذار هستی؟ دوستان، خانواده، شغل، بهداشت، خانه، حیوانات خانگی، کودکان و… اگر برای یکی زا این موارد شکرگزار هستی همه چیز برای شروع این چالش عالی است.

یا شاید بتوانی در مورد ریزش برگ درختان، سوپی گرم، لوله کشی داخلی ساختمان که نم ندارد و با یک ژاکت راحت شکرگزاری باشی؟ فقط به اطراف خود نگاه کن تا حس کنی که ما باید برای بسیار از موارد سپاسگزار باشیم.

آیا می دانید همه این شکرگزار بودن ها و قدردانی ها نه تنها احساسی مثبت ایجاد می کند؛ بلکه برای سلامت جسمی و روحی شما هم مفید است! محققان در پژوهشی که در سال ۲۰۱۳ با موضوع «تفاوتهای شخصیتی و فردی» منتشر شد، دریافتند که افراد دلسوز و شکرگزار سختی و درد کمتری را تجربه می کنند و نسبت به دیگران سالم تر است.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۱ در مجله روانشناسی کاربردی می گوید که افرادی که ۱۵ دقیقه در مورد آنچه خواب راحت تری برایشان فراهم می کند فکر یا مطالعه می کنند؛ خواب بهترین نسبت به سایرین دارند.

این مطالعه همچنین بیان می کند افرادی که در زمینه شکرگزاری تمرین و مطالعه دارند و به طور کلی افراد شکرگزار تری هستند؛ در موارد زیر نیز نسبت به سایرین متفاوت هستند:

  1. به طور مرتب ورزش می کنند
  2. کمترین شکایات جسمی را گزارش می کنند
  3. کیفیت خواب بهتر و طولانی تری دارند
  4. احساس همجوشی بیشتری با دیگران دارند
  5. در جهت دستیابی به اهداف شخصی پیشرفت بهتری دارند
  6. سطح بالاتری از هوشیاری، شور و شوق، عزت، توجه و انرژی دارند
  7. در مورد زندگی خود به عنوان یک کل، مثبت فکر می کنند

برای به دست آوردن تمام این مزایا، باید تمرین کنید. یک راه تمرین نیز انجام یک چالش ۳۰ روزه است. تنها چیزی که برای این تمرین لازم دارید نیز این است که مواردی را که برای آن شکرگزار هستید، یادداشت کنید.

آغاز چالش ۳۰ روز شکرگزار بودن

۱٫ با توجه بیشتری به زندگی نگاه کنید

امروز ناهار شما خیلی خوب بود؟ آیا در هنگام رانندگی در ماشین خود به یکی از آهنگ های مورد علاقه تان گوش دادید؟ آیا ابرها در آسمان شکلی زیبا را به نمایش گذاشته بودند؟ شما می توانید هر چیز بزرگ یا کوچک را برای شکرگزاری پیدا کنید.

۲٫ آن را بنویسید

هر روز، یکی از چیزهایی را که برای آن شکرگزار هستید، بنویسید. شما می توانید تقویم روزانه ای برای این کار بسازید، یا از تقویمی که ما ساخته ایم استفاده کنید (دانلود همین تصویر بزرگتر و قابل پرینت)

تقویم چالش 30 روزه شکرگزار بودن
تقویم چالش ۳۰ روزه شکرگزار بودن

۳٫ پیشرفت خود را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاشتن هر چالشی انگیزه شما را برای ادامه آن بیشتر می کند. پس اگر در شبکه های اجتماعی فعال هستید هر روز در این زمینه موضوع شکرگزاری خود را به اشتراک بگذارید.

شما چطور فکر میکنید؟

آیا این چالش را قبلا انجام دادید؟ اگر چنین است تجربه شما چطور بود؟پیشنهاد شما برای کسی که تازه این چالش را آغاز کرده است چیست؟ آیا شما دوباره این کار را انجام می دهید؟ نظرات خود را در نظرات با ما مطرح کنید.

توسط یاسر حمزه لوی

متخصص در تولید محتوای مفید، کاربردی و موثر هستم. سال‌هاست به دلیل علاقه شخصی، در حوزه تندرستی، پزشکی و سلامت نیز به تولید محتوا بر اساس منابع معتبر خارجی می‌پردازم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *