مقالات

مزایایی برنامه فعالیت بدنی در محیط کار
ورزش و سلامت

مزایایی برنامه فعالیت بدنی در محیط کار 

نوع و سبک کارهای امروزی به گونه ای است که انجام فعالیت های بدنی در آنها به حداقل ممکن رسیده است. در گذشته کارهای ماهیت فیزیکی بیشتری داشتند مثلا افراد زیادی به کارهایی مثل کشاورزی دستی روی می آورند به همین جهت نیز توان بدنی بالاتر و سلامت فیزیکی بیشتری داشتند. این افراد نسبتا از عمر طولانی تری بهره می برند و همچنین کمتر دچار بیماری های خاصی نظیر دیابت، قند خون، کلسترول و چربی خون می شدند. اما امروز شکل و شیوه انجام کارها بسیار تغییر کرده و اکثر کارها با نشستن و یا انجام یک سری حرکات ثابت انجام می شود. به همین جهت بیماری ها و امراض بیشتری کارکنان را تهدید می کند. امراضی مانند دیسک، سیاتیک، چاقی، دیابت و … می توانند ریشه در کم تحرکی داشته باشند. پس توصیه می کنیم برای دوری از بیماری ها و داشتن سلامتی بیشتر برنامه فعالیت بدنی در محیط کار را در دستور کار خود قرار دهید.

فواید برنامه فعالیت بدنی در محیط کار

برنامه فعالیت بدنی در محیط کار ، شامل یک سری فعالیت های بدنی ساده است که می تواند به حفظ یک نیروی کار سالم کمک کند. مزایایی این برنامه را می تواند به شکل زیر بیان کرد:
• کاهش هزینه های مستقیم مرتبط با سلامت
• افزایش پتانسیل برای افزایش بهره وری کارکنان
• کاهش غیبت
• استفاده از برنامه فعالیت بدنی در محیط کار به عنوان یک ابزار برای جذب و حفظ نیروی کار
• ارائه یک محیط منحصر به فرد برای ترویج شیوه های که به طور قابل توجهی می تواند سلامت جسمی و روحی کارکنان را افزایش دهد.
• ایجاد سلامت فردی برای کارکنان به جهت کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند دیابت، بیماری قلبی و سکته مغزی و حتیبرخی از سرطان ها
انجام یک فعالیت بدنی به صورت گروهی در محیط کار نیازمند داشتن امکانات یا محیط زیادی نیست. به عنوان مثال فعالیت ها و ورزش های زیر را می توان در یک فضای یک متری نیز انجام دهید.

مزایای فعالیت بدنی در محیط کار
فعالیت بدنی در محیط کار
مزایای فعالیت بدنی در محیط کار
فعالیت بدنی در محیط کار
مزایای فعالیت بدنی در محیط کار
فعالیت بدنی در محیط کار
مزایای فعالیت بدنی در محیط کار
فعالیت بدنی در محیط کار
به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

قالب وردپرس ساخته شده توسط Shufflehound. تمام حقوق مادی و معنوی وب‌سایت پیام سلامت معلق به مجموعه باماتا است. زمستان 1397