مزایایی برنامه فعالیت بدنی در محیط کار

مزایای فعالیت بدنی در محیط کار
فعالیت بدنی در محیط کار

نوع و سبک کارهای امروزی به گونه ای است که انجام فعالیت های بدنی در آنها به حداقل ممکن رسیده است. در گذشته کارهای ماهیت فیزیکی بیشتری داشتند مثلا افراد زیادی به کارهایی مثل کشاورزی دستی روی می آورند به همین جهت نیز توان بدنی بالاتر و سلامت فیزیکی بیشتری داشتند. این افراد نسبتا از عمر طولانی تری بهره می برند و همچنین کمتر دچار بیماری های خاصی نظیر دیابت، قند خون، کلسترول و چربی خون می شدند. اما امروز شکل و شیوه انجام کارها بسیار تغییر کرده و اکثر کارها با نشستن و یا انجام یک سری حرکات ثابت انجام می شود. به همین جهت بیماری ها و امراض بیشتری کارکنان را تهدید می کند. امراضی مانند دیسک، سیاتیک، چاقی، دیابت و … می توانند ریشه در کم تحرکی داشته باشند. پس توصیه می کنیم برای دوری از بیماری ها و داشتن سلامتی بیشتر برنامه فعالیت بدنی در محیط کار را در دستور کار خود قرار دهید.

فواید برنامه فعالیت بدنی در محیط کار

برنامه فعالیت بدنی در محیط کار ، شامل یک سری فعالیت های بدنی ساده است که می تواند به حفظ یک نیروی کار سالم کمک کند. مزایایی این برنامه را می تواند به شکل زیر بیان کرد:
• کاهش هزینه های مستقیم مرتبط با سلامت
• افزایش پتانسیل برای افزایش بهره وری کارکنان
• کاهش غیبت
• استفاده از برنامه فعالیت بدنی در محیط کار به عنوان یک ابزار برای جذب و حفظ نیروی کار
• ارائه یک محیط منحصر به فرد برای ترویج شیوه های که به طور قابل توجهی می تواند سلامت جسمی و روحی کارکنان را افزایش دهد.
• ایجاد سلامت فردی برای کارکنان به جهت کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند دیابت، بیماری قلبی و سکته مغزی و حتیبرخی از سرطان ها
انجام یک فعالیت بدنی به صورت گروهی در محیط کار نیازمند داشتن امکانات یا محیط زیادی نیست. به عنوان مثال فعالیت ها و ورزش های زیر را می توان در یک فضای یک متری نیز انجام دهید.

مزایای فعالیت بدنی در محیط کار
فعالیت بدنی در محیط کار
مزایای فعالیت بدنی در محیط کار
فعالیت بدنی در محیط کار
مزایای فعالیت بدنی در محیط کار
فعالیت بدنی در محیط کار
مزایای فعالیت بدنی در محیط کار
فعالیت بدنی در محیط کار

توسط فرشته موسی پور

سال‌هاست در حوزه سلامت و پزشکی مشغول مطالعات آزاد هستم. طی 3 سال گذشته نتایج مطالعاتم را در قالب ترجمه متون پزشکی از منابع معتبر انگلیسی، در مجله پیام سلامت منتشر می‌کنم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *