مطالب مرتبط

4 دیدگاه

 1. 1

  مهرناز

  این مطالب برای فروش کمتر ماهی پرورشی ان …. وگرنه ماهی رودخانه ای انگل داره و ماهی پرورشی نداره…..ماهی وحشی آشغال های رود رو‌میخوره و ماهی پرورشی غذای تائید شده دامپزشک رو‌ میخوره …..
  توی متن گفته ویروس میگیرن ، بهشون آنتی بیوتیک میدن….این کاملا غلطه …. چون ویروس با آنتی بیوتیک از بین نمیره ……

  پاسخ دادن
  1. 1.1

   عارف

   نه اینطور نیست.من خودم بارها از هردونوع ماهی گرفتم و نوع وحشی آن چیزدیگری هست.اصولا حیواناتی که با تراکم بالاپرورش میابند مشکلات متعددی پیدا میکنند.بیماری ویروسی هم از طریق آنتی بیوتیک بهبود پیدا میکنه.بطورمثل سرماخوردگی بیماریی ویروسی هست ودکترها برای علاجش آنتی بیوتیک تجویز می‌کنند.انسان هرچقدر هم به خاطر جمعیت زیاد دست به روشهای تکثیر زیاد ودیوانه وار حیوانات بزنه، کاری جز نابودی خودش با انواع و اقسام بیماریهای خطرناک چون سرطان کاری نکرده است.

   پاسخ دادن
   1. 1.1.1

    حامد

    سلام دوست عزیز خواستم گوشزد کنم که آنتی بیوتیک بر روی ویروس اثری نمیکنه و هیچ پزشکی برای درمان سرماخوردگی آنتی بیوتیک تجویز نمیکنه چون ویروس مکانیسم زندگیش متفاوته و مواد آنتی بیوتیک نمیتونن ویروس رو غیر فعال کنن.

    پاسخ دادن
    1. 1.1.1.1

     فرشته موسی پور

     سلام

     چند نکته مهم در مورد کامنت شما وجود داره.

     اول این که مطالب ارائه شده توسط مجله پیام سلامت کاملا ترجمه شده است و در صورت درخواست شما، می تونیم منابع اصلی رو در اختیارتون قرار بدهیم. همان طور که در ادامه این متن می بینید به یک مجله معتبر هم رفرنس داده شده. بنابراین مطالب کاملا علمی هست و نظر شخصی ما نیست. و نکته دوم، در ابتدای همون بخش ذکر شده که برای درمان عفونت به ماهی آنتی بیوتیک داده می شه. همان طور که شما هم مطلع هستید عفونت می تونه هم ویروسی باشه هم باکتریایی.

     در هر صورت ممنون از توجه شما.

     پاسخ دادن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *