مقالات

علل و درمان های طبیعی درد زیر بغل
پیشگیری و بیماریها

علل و درمان های طبیعی درد زیر بغل 

درد زیر بغل به طور کلی می تواند از عوامل بسیاری ناشی شود. مناطق زیر بغل شامل غدد لنفاوی است که می تواند ملتهب و عفونی شوند، که در این صورت درد در سمت چپ زیر بغل حس می شود و یا آسیب دیدگی و ملتهب شدن عضلات، تاندون ها و اعصاب در زیر بغل، ناراحتی یا درد در ناحیه زیر بغل را به وجود آورد. بسیاری از افراد زمانی که درد زیر بغل را حس می کنند مضطرب می شوند، به خصوص اگر آن درد با توده یا تورم همراه باشد. در اغلب موارد، علت درد زیر بغل بی ضرر است و به خودی خود درمان می شود. ما درادامه عوامل ایجاد کننده درد زیر بغل را نام برده, علل و درمان های طبیعی را برای هر علت بررسی کرده ایم. با ما همراه شوید.

علل درد زیر بغل

برخی از افراد این درد را به صورت خفیف و برخی نیز با شدت زیادی تجربه می کنند اما به طور کلی می توان دلایل درد در این ناحیه از بدن را به شرح زیر برشمرد.

تورم غدد لنفاوی

تورم غدد لنفاوی می تواند دلیلی برای درد زیر بغل باشد. بخشی از سیستم ایمنی بدن که به سیستم لنفاوی معروف است  متشکل از گره های لنفاوی در مناطق مختلف بدن است. یکی از آن مناطق زیر بغل است. دکتر جنیفر رابینسون می گوید: عفونت می تواند باعث تورم غدد لنفاوی و پس از آن درد شود. بنابراین، حساسیت به لمس و احساس درد در آن زمان، در زیر بغل می تواند نشانه ای باشد بر این که بدن در حال مبارزه با یک عفونت است. دکتر رابینسون همچنین می گوید که اگر شما یک توده سخت زیر بغل خود احساس می کنید که حرکت نمی کند  و باعث درد نیز نمی شود، باید حتما به پزشک مراجعه کنید.

بیماری های دیگری در ارتباط با سیستم لنفاوی وجود دارند که می تواند باعث ایجاد درد در ناحیه زیر بغل شوند. به عنوان مثال یک عفونت پوستی باکتریایی استرپتوکوک نیز می تواند منجر به احساس این درد شود.

بثورات زیر بغل

بثورات زیر بغل نیز دلیلی برای ناراحتی یا درد زیر بغل است. در این حالت همراه این بثورات، خارش دار شدن و پوسته پوسته شدن را نیز خواهید داشت. دلایل بسیاری برای بثورات زیر بغل است که باعث درد در ناحیه زیر بغل می شوند. این دلایل عبارتند از:

 • درماتیت یا پسوریازیس
 • عفونت های قارچی
 • کاندیدیاز
 • عفونت استافیلوکوکوس

برای کمک به درمان عرق زیر بغل، شما می توانید از روغن نارگیل در منطقه آسیب دیده استفاده کنید. روغن نارگیل دارای خواص ضد باکتریایی، ضد التهابی و مرطوب کنندگی است که می تواند به تسکین درد و بثورات زیر بغل کمک کند. روغن نارگیل همچنین کمک می کند تا به صورت موضعی مخمر عفونت درمان شود. شما باید از این روغن چند بار در روز استفاده کرده تا به نتیجه دلخواه برسید. شما همچنین می توانید ۲-۳ قطره از روغن درخت چای را به روغن نارگیل اضافه کرده و استفاده کنید.

درخت چای دارای خواص ضد قارچ است که می تواند در از بین بردن عفونت و تسکین درد موثر باشد. آلوئه ورا نیز می تواند به شما در درمان جوش های زیر بغل که باعث درد در آن منطقه می شوند کمک کند. آلوئه ورا دارای اثرات ضد میکروبی و ضد التهابی است و شما می توانید از آن برای درمان مشکلات پوستی مثل عرق زیر بغل استفاده کنید. گاهی اوقات دئودورانت، خود می تواند موجب عرق و درد زیر بغل شود. خاطر نشان می کنیم روغن نارگیل به عنوان یک عنصر طبیعی دقیقا مانند دئودورانت عمل می کند.

کشیدگی عضله

یک کشیده عضله می تواند منجر به درد شدید زیر بغل شود. کشیدگی عضلات معمولا زمانی اتفاق می افتد که شما به دست خود بیش از حد فشار وارد می کنید، برای مثال، هنگام ورزش و یا بلند کردن جسم سنگین و یا انجام یک عمل تکراری در طی یک دوره زمانی طولانی این کشیدگی ایجاد می شود.

برای تسکین درد زیر بغل ناشی از یک کشیدگی عضله توصیه می شود به بازوی آسیب دیده استراحت داده شود. برای کاهش درد، شما می توانید یک کیسه یخ را به مدت ۲۰ دقیقه ۴ بار در روز بر روی محل آسیب دیده قرار دهید. به یاد داشته باشید که هرگز یخ را به طور مستقیم بر روی پوست نگذارید. شما باید آگاه باشید که سرما درمانی ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از آسیب دیدگی استفاده می شود. پس از این دوره شما نیاز به استفاده از درمان های حرارتی یا گرما درمانی دارید.

علل و درمان های طبیعی درد زیر بغل
علل و درمان های طبیعی درد زیر بغل

دررفتگی شانه

اگر به همراه درد زیر بغل احساس سوزن سوزن شدن، ضعف یا بی حسی در گردن و بازوی خود را تجربه می کنید ممکن است دچار دررفتگی شانه شده باشید. در صورت دررفتگی شانه شما باید فوری به پزشک مراجعه کنید. توصیه می شود برای کاهش درد شانه از کمپرس یخ به مدت ۲۰ دقیقه به فاصله زمانی ۳ الی ۴ ساعت برای دو روز اول استفاده کنید سپس همین کار را با کمپرس آب گرم انجام دهید.

آسیب شبکه بازویی

آسیب شبکه بازویی آسیبی است که به اعصاب دو طرف گردن وارد شده باشد. این اعصاب مسئول تکان دادن بازوها هستند. آسیب شبکه بازویی درد شدید در تمام مناطقی که اعصاب آسیب دیده اند، از جمله درد زیر بغل را به وجود می آورند.

بیماری ریفلاکس معده (GERD)

در موارد نادر، GERD می تواند درد در ناحیه زیر بغل را به وجود آورد. دکتر مارک بیبایستکی توضیح می دهد که GERD می تواند باعث ملتهب شدن دیافراگم شده و اعصاب در ستون فقرات را تحت تاثیر قرار دهد و در پی آن سبب درد در بازوها و شانه شود. راه های بسیاری وجود دارد که شما می توانید برای درمان مشکلات گوارشی مانند ریفلاکس معده استفاده کنید. شایان ذکر است که GRED نیز یکی از علل معده درد بعد از غذا خوردن است.

درد پستان

با توجه به تعریف بنیاد سرطان پستان، درد پستان هر نوع ناراحتی، حساسیت به لمس، یا درد در پستان و یا منطقه زیر بغل را می گویند. درد پستان و درد زیر بغل معمولا در زنان قبل از دوره قاعدگی ایجاد می شود. این بنیاد اطمینان می دهد که تعدادی از علل بی ضرر وجود دارد که موجب درد پستان شده که معمولا نشانه ای از سرطان نیستند.

سرطان پستان

مهم این است که همه زنان به طور منظم سلامت پستان خود را برای با خبر شدن از علائم یا تغییرات چک کنند. یکی از نشانه های سرطان پستان وجود توده در پستان، زیر بغل یا ترقوه است. انجمن سرطان آمریکا می گوید که گاهی اوقات تورم یا توده در زیر بغل می تواند قبل از اینکه توده در پستان احساس شود به وجود آید. اگر غدد لنفاوی زیر بغلتان متورم یا دردناک است باید علائم توسط پزشک بررسی شود. سرطان پستان از جمله سرطان هایی است که در صورت تشخیص سریع و به موقع قابل درمان است.

اینترکوستو عصبی

متخصص درد، دکتر جیسون جی آتامان می گوید که درد زیر بغل می تواند با نورالژی اینترکوستو ایجاد شود. این مشکل مربوط به آسیب اعصاب نخاعی است که به بازو می رسند. این درد اغلب پس از عمل جراحی سینه اتفاق می افتد اما می تواند در نتیجه پرتودرمانی یا ضربه به دنده نیز ایجاد شود.

اپیلاسیون و یا اصلاح

از بین بردن موهای زیر بغل درد را فقط در طی فرایند ایجاد می کند. در این فرآیند پوست می تواند آلوده شود و تولید درد کند. اپیلاسیون نیز ممکن است باعث فرو رفتن مو در پوست شده  و برجستگی، جوش یا کیست زیر بغل را موجب شود. این جوش ها حتی گاهی آلوده می شوند و درد را بیشتر می کنند. برای تسکین پوست تحریک شده پس از اصلاح و جلوگیری از درد زیر بغل می توانید از ضماد آلوئه ورا در این نواحی استفاده کنید.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر درد شدید بود و یا در فعالیت های روزمره تداخل ایجاد کرد، به پزشک مراجعه کنید. علل جزئی مانند سرماخوردگی، گرفتگی عضلانی و عفونت های باکتریایی، شایع ترین دلایل درد زیر بغل هستند. اما این درد که همراه با حضور توده است می تواند نشانه ای از عفونت ها و بیماری های جدی از جمله سرطان و HIV باشد.

در صورت وجود بیماری های زیر حتما به پزشک مراجعه کنید:

 • سرطان
 • بیماری سل
 • برخی از عفونت های منتقله از طریق رابطه جنسی، به ویژه سیفیلیس
 • تب خراش گربه ناشی از عفونت باکتریایی
 • توکسوپلاسموز
 • اچ آی وی

علائمی که ممکن است نشانه ای از خطرات جدی باشند و نیاز به مراقبت های پزشکی دارند عبارتند از:

 • تورم غدد لنفاوی که بیش از ۱ یا ۲ هفته طول می کشد و علت شناخته شده ای ندارد
 • تورم غدد لنفاوی که ممکن است منحصر به حساسیت به لمس شود
 • تورم غدد لنفاوی متعدد در بدن، مانند غدد موجود در کشاله ران، سر و گردن
 • تب و تعریق شبانه
 • حضور توده های سفت
 • مشکل در تنفس و بلع
 • کاهش وزن بدون علت
 • یبوست یا تغییر در حرکت روده
 • خستگی مداوم

[quote font_size=”18″ color=”#37a02b”]

پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات بیشتر، این مطالب را نیز بخوانید:

درد زیر بغل چپ و علل شایع ایجاد کننده آن

روش های خانگی درمان توده زیر بغل

[/quote]

درمان های خانگی

روش های معمولی که برای کمک به کاهش درد زیر بغل به کاربرده می شوند عبارتند از:

 • استفاده از کمپرس یخ برای کاهش درد عضلانی
 • مصرف داروهای ضد التهابی، از جمله ایبوپروفن برای کاهش التهاب و درد مرتبط با آن
 • ماساژ دادن برای ترویج گردش خون و کاهش تورم
 • استفاده از کمپرس گرم برای کاهش تورم و درد غدد لنفاوی
 • استفاده از استروئیدهای موضعی، کرم ضد قارچی و یا داروهای مفید برای درمان بیماری پوستی که باعث درد زیر بغل می شوند.
 • استفاده از مرطوب کننده ها برای جلوگیری از خشکی بیش از حد و بیماری های پوستی مرتبط. از محصولاتی که حاوی گلیسیرین یا سایر مواد آبرسان هستند، استفاده کنید.
 • تمیز نگه داشتن زیر بغل برای جلوگیری از عفونت
 • اجتناب از شستشوی بدن با صابون و مواد شوینده که حاوی آلرژن ها یا مواد حساس زا هستند.
 • اجتناب از قرار دادن بیش از حد بدن در آب و هوا گرم برای جلوگیری از تعریق
 • استفاده از لباس های شل و گشاد برای جلوگیری از خشک شدن پوست
 • اجتناب از اصلاح موی زیر بغل با تیغ که موجب تحریک بیشتر پوست این ناحیه می شود
 • اجتناب از به اشتراک گذاشتن ابزار و لوازم شخصی برای جلوگیری از عفونت های باکتریایی

روش های درمان درد زیر بغل

خط اول درمان توصیه شده برای درد زیر بغل بستگی به علت آن دارد. اگر عفونت یا بیماری عامل آن باشد، پزشک تقریبا همیشه استراحت کردن را توصیه می کند. گاهی این درد به داروهای ضد التهابی پاسخ می دهد. کنترل بیماری های ایمنی، از جمله لوپوس و آرتریت روماتوئید، اغلب درد زیر بغل را کاهش می دهد.

در بعضی از افراد، به خصوص کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، غدد لنفاوی ممکن است زودتر آلوده شوند. اگر این آلودگی درمان نشوند، عوارض زیر ایجاد می شود:

 • آبسه. آبسه ها می توانند بسیار دردناک باشند و ممکن است نیاز به آنتی بیوتیک ها و تخلیه داشته باشند.
 • باکتریمی (عفونت در جریان خون). عفونت های باکتریایی درمان نشده، به خصوص عفونت غدد لنفاوی، می توانند جریان خون را آلوده کنند و باعث سپسیس شوند. سپسیس می تواند خطرناک باشد و به درمان بیمارستانی نیاز دارد. درمان نکردن سپسیس می تواند منجر به نارسایی اندام ها و در نهایت مرگ شود.

منبع:

What you need to know about armpit pain

علل و درمان های طبیعی درد زیر بغل
4.8 (95%) 4 votes

مطالب مرتبط

53 دیدگاه

 1. Amir

  سلام خسته نباشید.من مدتیه غدد لنفاوی زیر بغل سمت چپم ورم کرده و بدون درده و بدن دردی خفیف مثله سرماخوردگی میگیرم و خود به خود خوب میشه تب و عرق ریزی و علامت خاص دیگه ام ندارم ازمایش خون سادم دادم که بیشتر چیزا نرمال بود به جز esr 1h که ۲۲ بود و crp ام ۱۲ میخواستم بیینم بیماری خطرناکی دارم دکتر گفته مشکل التهابی داری ولی شک دارم ممنون میشم پاسخ دهید سنمم ۱۹ ساله.

  1. فرشته موسی پور

   سلام و وقت بخیر. اگر پزشک عمومی تشخیص التهاب داده به احتمال زیاد مشکل خاصی نیست اما برای اطمینان بیشتر بهتره به پزشک فوق تخصص غدد مراجعه کنید.

 2. زهرا

  سلام
  من واقعا نیاز به کمک دارم،شش ماه پیش زیر عروس بغل وباو حتی سینه ها شروع به درد زیاد کردن،متخصص سنو آزمایش داد و گفت همه چیز نرماله با این حال درد ها قطع نشدن ودارن منو نگران میکنن،باید چکار کنم.سن ۳۲سال ومتاهل

  1. مدیر

   سلام. پیش از هر چیز بهتر است نگرانی را از خود دور کنید. با توجه به اینکه می فرمایید نتیجه سونوگرافی نرمال بوده. بعید است مسئله وجود غده ای خاص در زیر بغل یا سینه باشد. از این رو احتمالا یک آزمایش کامل هورمونی می تواند علت مشکل را مشخص کند.
   به هر طریق پیشنهاد پیام سلامت مراجعه به همان پزشک متخصص و یا یک پزشک متخصص غدد و ادامه بررسی ها تا یافتن مشکل است.
   پیام سلامت قادر به معاینه شما از راه دور نیست و تنها می تواند پیشنهاداتی با توجه به شرح حالتان دهد؛ که جایگزین مراجعه به پزشک نیست.

 3. atefeh

  سلام خسته تباشین
  من یک دختز۱۹ساله هستم.
  هرماه معمولا چند دقیقه سینه هام تیر میکشن ولی مامانم میگن بخاطر عادت ماهانه هست.
  و کلا تو عمرم ۳بار زیر بغلم جوش قرمز مانند زده وقای بهش دست میزنم یکم درد میگیره.
  دو دفعش بخاطر اینکه موهای زائد رو یکم دیر تر زدم.
  و آخرین بارم وقتی امشب تیغ زدم الان دیدم جوش زده زیر بغلم.
  بنظرتون مشکل جدی هست؟؟؟

  1. فرشته موسی پور

   سلام دوست عزیز

   با توجه به مواردی که گفتید، به نظر می رسه مشکلی نباشه. درد ماهانه زیر بغل معمولا مربوط به عادت ماهانه است که از سینه ها ناشی میشه. اما اگر درد سینه در مواقع دیگه به غیر از خونریزی ماهانه یا زمان تخمک گذاریتون رخ می ده، بهتره به متخصص زنان مراجعه کنید. جوش زیر بغل هم معمولا برای افراد حساس، در زمان تیغ زدن به وجود می یاد.

 4. جاوید

  سلام و عرض ادب. چند ماهی هست که زیر بغل سمت چپم و سمت چپ پشت کمرم شب موقع خواب درد میکنه. ورزش میکنم و سیگارم گاهی اوقات میکشم. نمیدونم مشکل از عجله پشتمه یا کشیدن سیگار یا معده ام یا لنفابیم یا هر چیزه دیگه. میشه لطف کنید شمام یچیزی به این موارد اضافه کنید تا وقتی برم پیش دکتر. درضمن اگه راهنماییم کنید که پیش دکتره چی باید برم ممنون میشم

  1. فرشته موسی پور

   سلام و وقت بخیر

   معمولا درد اگر مربوط به مسئله جدی باشه و چند هفته ادامه داشته باشه مزمن هست. یعنی در طول روز مدام احساس میشه. نه فقط زمان خاصی از روز. اما ما نمی تونیم دقیق مشکل شما رو تشخیص بدیم. حتما به یه متخصص داخلی مراجعه کنید.

 5. goli

  سلام
  ببخشید من یکی دو هفته هس که کم و بیش در هر دو سینم تیر میکشه.
  اولش یکی دو روز حس کردم قلبم درد میکنه اما بعدش کمتر شد.
  الان که چند روز ازش گذشته ، هر چند ساعت تیر میکشه تو سینم و حتی رد تیر رو تا زیر بغل و بازو هم حس میکنم.
  هیچ نوع توده یا چیزی رو حس نمیکنم .
  ممنون میشم راهنماییم کنین

 6. سارا

  سلام و وقتتون به خیر. چند وقت پیش زیر بغلم رو لیزر کردم و بعد از آخرین جلسه زیر بغل راستم کمی زخم شد. حالا جای زخمهاش خوب شده ولی ورم زیر بغلم همچنان در دو جا هستش و درد هم نداره. می تونم غده لنفاوی رو لمس کنم و درد هم نداره مگه اینکه زیاد فشارشون بدم. می ترسم برم دکتر. بنظرتون مشکلی برام پیش اومده. یه سوال دیگه : منظور از غدد لنفی ری اکتیو چیه؟ ممنون از پاسخگوییتون

  1. فرشته موسی پور

   سلام دوست عزیز

   بهتره به متخصص غدد مراجعه کنید.

 7. زهرا

  سلام درد بازوى چپ و زیر بغل دوران شیردهى میتونه مربوط به عدم تخلیه شیر باشه یا استرس؟
  ضمن اینکه زمان خستگى هم اتفاق میفته

  1. فرشته موسی پور

   سلام و وقت بخیر

   بله. مواردی که ذکر کردید می تونه مربوط به مشکلات پستان در دوران شیردهی باشه. ولی شما باید حتما برای معاینات بالینی و تشخیص درست به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.

 8. افسانه

  سلام .من یک سال و نیم پیش متوجه توده ای در ساعت ۹ سینه چپ شدم بعد از انجام سونو و ماموگرافی جراحی شدم دکتر گفت شروع سرطان بوده.۳۰ جلسه پرتودرمانی شدم و پنج سال باید قرص تاموکسیفن استفاده کنم.بعد از یک سال دوباره توده ای در همان محلی که جراحی شده بود تشکیل شد و باز بعد از انجام کلی ازمایش و سونو دوباره جراحی شدم ولی اینبار نکروز چربی بود.چهل روز پیش هم به طور ناگهانی دل درد شدید گرفتم و معدم جراحی شد.دکترا گفتن معدت سوراخ شده حالا نمیدونم علتش مصرف داروها بود یا چیز دیگه.الان دو شبه که زیر بغل چپم به شدت درد میکنه و متورم شده خیلی میترسم نکنه سرطان سینه عود کرده باشه.خواهش میکنم هر چه زودتر بهم جواب بدین.ممنونم ۳۸ساله و متاهلم

  1. فرشته موسی پور

   سلام و وقت بخیر

   شما باید مجددا به پزشک متخصص مراجعه کنید. چون سابقه داشتید. هر مورد مشکوکی را بدون ترس باید با پزشک مطرح کنید. نگران نباشید. همون طور که در این مطلب مطالعه کردید، درد زیر بغل از عوامل متعددی ناشی می شه.

 9. حميدرضا

  با سلام و تشکر
  بنده به مدت چند سال هست که بدن سازی کار میکنم چند روز پیش به طور معمول اخر تمرین بارفیکس رفتم هنگام بارفیکس رفتن متوجه تیرکشیدگی همراه با صدای تق تق از سرشونه سمت راستم شدم ولی درد انچنانی نداشت
  دیروز تمرین زیربغل داشتم که با درد مواجه شدم و تمرینو متوقف کردم ولی درد به طوری بود که از زیربغل به جلوی سرشانه و پشت ارنجم میپیچه و عصبیم کرده
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 10. ندا

  باسلام
  مدت هفت ماه پیش زیر بغل سمت چپم ورم کرد بلافاصله مامو و سو نوگرافی انجام دادم و چیزی دیده نشد حتی دکتر گفت غدد لنفاوی اندازش مناسب است وتوده ای در یسنه نیست
  ولی این تورم همچنان باقی ماند
  الان دو ماه هست که سینه چپم درد گزفته و احساس توده در آن میکنم و. حتی زیر نوک سینم بر آمدگی پیدا کرده دو باره مراجعه کردم و بیش از پنج بار. سو نو. در. مراکز مختلف و یک بار هم مامو. شدم فقط یه کیست کوچک با اندازه ۲در ۳میل بوذه
  اما همچنان تورم زیر بغل و درد سینه و زیر بغل را دارم
  آیا ام ار ای لازمه
  خیلی نگرانم در ضمن سی و نه سال دارم

  1. فرناز

   سلام من دختری ۱۶ساله ام قبل از عادت ماهیانه همیشه زیربغل سمت چپم درد میگیره و بعد از اون خوب میشه اما الان یه چن روزی که از عادتم گذشته باز درد میکنه آیا من سرطان یا تومور ممکنه تو این سن کم بگیرم؟؟؟؟؟لطفا جواب بدید ممنون

 11. فرهناز

  سلام . دو روزه در قسمت زیربغل و دست چپ و پشتم در قسمت چپ درد شدیدی احساس میکنم بطوریکه نفسم تنگ میشود . کمی هم حالت سوزش روی پوست همین نواحی دارم . به دکتر مراجعه کردم . نوار قلب گرفتم . گفتن از قلب نیست . احتمال دادن زونا باشه . ولی هنوز چیزی مشاهده نشده بعد از سه روز . نگرانم . درد بسیار شدیده و طاقت فرساست . اصلا نمیدونم پیش چه دکتری باید برم .میتونید علت رو تشخیص بدید ؟

 12. موسی

  سلام
  بنده ۶ ماهه که ابتدا زیر بغل چپم و سپس سمت راستم شروع به درد کردن و هنوز هم درد دارن
  چندین بار سونو رفتم که اندازه غدد ۳۸ میلیمتر بود
  جهت نمونه برداری مراجعه کردم که گفتن ظاهر غددتوی سونو مشگلنداره و نیاز نیست ازمایش خونم نرماله فقط igg مثبت هست
  ۶ ماهه فکرم به هم ریخته کجا مراجعه کنم. با تشکر

 13. زهرا

  سلام من ۲۰سالمه یک سال هست فیبرو کیستیت شدید سینه دارم ۶ ماه اول برای چکاپ رفتم سونو گفت هیچ تغیری نکردی حتی شدید تر هم شده اما دکتر گف طبیعیه باید چند سال قرص بخوری یکساله قرص ویتامین ای میخورم اما دردم خوب نشده الان زیر بغلم هم درد میکنه خیلی نگرانم میشه راهنمایی کنید مجرد هستم ۲۰ساله.و چون نزدیک عادتم هست امکان داره برای عادتم باشه؟؟میشه حواب بدین خیلی نگرانم

 14. سپیده

  سلام من ۱۶ سالمه و حدود یک ماه پیش زیر بغلم رو اپلایسیون کردم ولی همچنان درد میکنه نه توده ای نه تورمی هیچی ندارم دردشم فقط سمت چپه درحالت عادی ک دست میذارم روش اصلا درد نداره ولی وقتی دستمو خیلی فشار میدم داخل درد میگیره …بعد از اپلایسیون شدیدا عرق میکنم با این که توی زمسون بود واقعا نگرانم مخصوصاالان ک سرما خوردم دردش بیشتر شده ممنون میشم اگه زودتر جوابمو بدید

 15. سلام

  دختری ۲۶ ساله هستم، چند وقته (حدودا از دو ماه پیش) زیر بغل راست و چپم درد میکنه بعضی وقت ها، بعد بغل راست درد داره کمتر میشه اماّ سمت چپ دردش فرقی نکرده، شاید در روز دو سه بار درد بگیره سمت چپ، سمت راست تقریبا خوب شده.
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید، نمیدونم چکار کنم.

 16. نگین

  سلام
  من باشگاه می رفتم و زیر بغلم را زیاد می زدم بعد یک ماه جوش قرمز سطحی درومد که گاهی اوقات درد میگیره
  آیا مشکلی هست
  و برای درمانش چی کار میشه کرد
  ممنون

  1. فرشته موسی پور

   سلام

   برای درمان بهترین راه مراجعه به پزشک است. اما استفاده از مواد طبیعی مثل روغن درخت چای نیز موثر است. ضمن این که سعی کنید تا مدتی از تیغ برای اصلاح استفاده نکنید. چون معمولا جوش های سطحی بر اثر تحریک پوست ایجاد می شوند.

 17. بهروزی

  سلام، من ۴۸سالمه حدود ۱۰ماه هستش دردی کنار سینه ام تقریباً زیر بغلم دارم بصورتی که کمتر میتوانم سمت چپ بخوابم دکتر قلب رفتم و اسکن و اکو تست ورزش دادم و دکترم گفت مشکل قلبی ندارم به سفارش شخصی حدود ۱۵۰سی سی خون دادم و مدت کوتاهی مشکلم حل شد ولی بازم این درد چند وقته دوباره به سراغم اومده و کلا فکرمو خراب کرده لطفاً کمکم کنید که چکار کنم

 18. بهروزی

  سلام، حدودا ۴۸سال سن دارم دردی کنار سینه ام کمی پایینتر از زیر بغلم ۷،۸ماهه دارم که این اخریا شدیدتر هم شده ابتدا فکر کردم قلبم هستش ولی تو اکو و نوارقلبی و اسکن از قلب چیزی نشان از ناراحتی قلبی نداشتم الان چند روز هستش که این درد شدیدتر شده و استرس زیادی بهم وارد کرده لطفاً راهنماییم کنید ممنون میشم

  1. مدیر

   سلام و وقت بخیر

   اولین نکته این است که باید سعی کنید استرس تان را کم کنید. استرس قطعا بر روی درک بدن از درد تاثیر منفی می گذارد. و نکته بعدی این که بهتر است به متخصص گوارش یا متخصص داخلی نیز مراجعه کنید. درد زیر دنده ها می تواند به مشکلات گوارشی نیز مرتبط باشد.

 19. رستمی

  سلام، حدود یک ماه پیش عمل جراحی داشتم جهت درمان سرطان سینه و زیر بقل، پس از یک هفته، پزشک ورزشهای خاصی برای بازگشت دست به حالت طبیعی را تجویز کردن و من هم انجام دادم ولی بعد از سه هفته هنوز دستم کامل باز نمی ‌شه و زمانیکه سعی میکنم بطور کامل باز نمی شه و تان دون بشدت کشیده ودرد می کنه.

 20. رستمی

  کشیدگی شدید تان دون پس از عمل جراحی( سرطان سیسنه هچگونه برطرف میشود؟

  1. مدیر

   دوست عزیز بنظر می رسد شما کمی دچار عجله در بهبود هستید. البته به شما حق می دهیم که نگران وضعیت خود باشید؛ اما با توجه به مدت زمان گذشته از انجام جراحی نباید به سرعت منتظر بهبود کامل بود. پیشنهاد می کنیم با حفظ روحیه و آرامش و پیگیری منظم ورزش های تجویز شده در مسیر بهبود قرار بگیرید (توجه کنید دست را تا جایی باز کنید که درد کشیدگی ایجاد نشود و به مرور میزان باز کردن دست را افزایش دهید.). ما پزشک متخصص نیستیم و بدون معاینه بالینی نمی توانیم در زمینه مشکل خاص شما نظر قطعی دهیم. بهتر است برای کاهش استرس با پزشک جراحتان مشورت کنید و برای بهبود سریع تر از راهنمایی های او بهره ببرید. سلامت باشید.

 21. زهرا

  سلام من حدودا ۱/۵ ساله که زیر هر دو بقلم ورم کرده نه به اندازه ی یک نخود ،تورم زیر بقل من یه برآمدگیه بزرگه،فقط زمانی که فشارش میدم درد میگیرد،نرم هم هست .مشکل من از عفونت میتونه باشه یا چیز دیگه ایه؟

 22. مهسا

  سلام بنده ۲۷ سالمه و مدتی هست که در زیر بغل ناحیه رویش مو درد شدیدی دارم و گاهی دستم رو به بالا نمیتونم ببرم ممنون میشم راهنمایی کنید

 23. شایسته

  سلام،من بیست و دو سالمه،حدود دو سه سال هم هست که اپیلاسیون میرم،اما تو این مدت فقط ۳ ۴ بار زیر بغلم رو اپیلاسیون کردم ،الان حدود چند ماهه که تو زیر بغل سمت چپم تورم و درد احساس میکنم،پیش جراح عمومیهم رفتم سونو هم انجام دادم گفتن هیچ توده یا غدد لنفاوی دیده نمیشه و چنتا چرک خشک کن دادن منم حدود یه هفته مصرف کردم اما چیزی نشد،این توورم بخاطر اپیلاسیونه یا مشکلی وجود داره؟؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید

 24. Niloofar

  سلام خسته نباشید
  خواهش میکنم حتما جواب سوال منو بدید
  من ۲۱سالمه و تقریبا ۵ ساله ک زیر بغل راستم درد داره البته وقتی ک بهش دستم بزنم یا بهش فشار بیارم این اوخر هم کمی باد کرده هردوسینه چپ و راستم هم همینطور درد دارن اما وقتی ک دست میزنم بهشون یعنی در حالت عادی درد ندارن وقتی بدوام تکون بخورن هم دردشو احساس میکنم خیلی استرس دارم یعنی چیز خطرناکیه یا عادیه؟؟

 25. شیرین

  سلام من زیر بغل سمت چپم درد میکنه یکم خیلی کم ورم کرده هرچی هم دست میزنم فقط رگ تو دستم میاد نه چیز سفتی ولی باد کرده و درد داره ولی با اون قسمت بدنم یکم فرق داره که باید کلی دستمو بالا بکشم تا مشخص بشه بیماری رفلاکس معده و سرد شدن مزاج دارم ممکنه درد زیر بغلم ماله همین بیماریم باشه یا عفونت یا غدس خیلی خیلی استرس دارم ?جوری که وقتی بهش فکر میکنم بیشتر درد میگیره توروخدا یه راهنمایی بکنین

 26. بابک

  با سلام و خسته نباشید
  مدت یک سال ونیم هستش که در زیر بغل سمت راست غده کوچکی بدون درد داشتم که پس از مراجعه ، پزشک به من اطمینان خاطر دادند که مشکلی وجود ندارد اما به تازگی اندازه این غده کمی بزرگتر شده و با فشار بر روی آن احساس درد و سوزش میکنم میخواستم خواهش کنم به من جواب داده بشه که آیا مشکلی دارم یا نه ؟ با کمال تشکر

  1. مدیر

   بهتره دوباره توسط پزشک متخصص بررسی بشه.

 27. شیدا

  سلام؛من دوجلسه لیزر موهای زائد بدن انجام دادم،الان دوهفته ازجلسه دومم گذشته؛احساس کردم زیر بغل راستم یه جوش دراومده،دست زدم،دیدم انگار یه جیز گردیه مثه جووش،دردم داده؛ولی جوش نیست،ورمه،سه روزه دیگه ام پریود میشم،دیروزم باشگاه بودم،ولی درد کلی زیر بغل ندارم،فقط همون یه نقطه درد میکنه،به نظرتون مشکوک به غدد لنفاویه؟؟؟

  1. مدیر

   قاعدتا ناشی از نزدیک بودن به زمان پریود هست و خیلی نمی تونه ربطی به انجام لیزر داشته باشه. چون لیزر در سطح پوست اثر گذاره. در نهایت اگر پس از طی دوره پریود اثرش کم نشد و یا اینکه دوباره با چنین مشکلی روبرو شدید، بهتره به پزشک مراجعه کنید. در این مدت هم سعی کنید بهش فکر نکنید و هر روز تستش نکنید.

   1. میلاد

    مشگل منو هیچ کس نمیدونه دارم داغون میشم پرش عضله با درد عضله دارم چیکار کنم من اخهاین چی بود افتاد به جون من

 28. میلاد

  سلام خسته نباشین من الان شیش ماه مبتلا شدم به پرش عضلانی چیکار باید بکنم این درست بشه خداوکیلی خستم کرده خیلی درد عضله هم اورده برام دوستان خواهش میکنم کمکم کنین کسی میدونه چطوری درمان میشه به جیملم پیغام بده بگه به خدا انقد رفتم دکتر قرص ویتامین دادن خستم کردن

 29. سارا

  سلام وقت بخیر
  چن روزه زیر بال چپم درد میکنه ..فقط درد میکنه کمی علتش چیه نگرانم کرده … بدون دلیل درد میکنه
  لطفااا جوابمو بدین خیلی ممنونم …

  1. مدیر

   دلایلی متعدد می تونه داشته باشه که معمول ترینش بی تحرکی و فعالیت هایی مثل پشت میزنشینی و کار زیاد با موبایله. اگر درد همیشگیه یا در محل درد احساس توده می کنید بهتره توسط پزشک معاینه بشید.

 30. Danie

  با سلام،،،خواهش میکنم اگ پیام منو خوندید جواب بدید،چون خیلی نگرانم،،،،من هر یه مدت زیر بغلام درد میگیرن،یه بار چپ یه بار راست،،و بعد چند روز خوب میشن،،وقتی درد میگیرن احساس میکنم زیر بغلم یک توده ای هست که وقتی دست بزنم درد میگیره ولی خب همونطور ک گفتم بعده چند روز میره،نمیدونم چیکار کنم آیا مشکوک به سرطانه؟،،از رفتن به دکتر هم ترس شدیدی دارم،،،ممنون میشم اگ شما جوابم بدین

  1. مدیر

   دوست عزیز با توضیحات شما و بدون معاینه بالینی تشخیص ممکن نیست. بهتره حتما به پزشک مراجعه کنید. بخصوص طی دوره زمانی که درد دارید. اما در مورد سرطانی بودن لازم نیست نگران باشید. غالب توده ها سرطانی نیستن. بخصوص که دائمی نیست و گاهی هست و گاهی نیست. ولی به هر حال مراجعه به پزشک (جراح عمومی) در اولویت شماست.

 31. sepide

  slm man23salame motahel hastam 2ruze ke darde pestan samte rast daram jedi nagereftam vali emru kheyyyli shadid shode zade be daste rast va gardanam hata be gushamam reside nafasamam kheyli tange vagti nafas mikesham tir mikeshe va vagti be posht mikhab dard chand barabar mishe

 32. سارا

  سلام،خواهش میکنم راهنماییم کنین،خیلی استرس دارم
  ۵۵سالمه،٣ هفته ای که زیر بغل چپم نزدیک به سینه درد میکنه ،یه مدتی خیاطی کردم فکر میکردم به این خاطر باشه،با توجه به اینکه زمانی که از دستم استفاده نمیکنم دردش کم میشه خیلیی و فکر میکنم داره خوب میشه،اما وقتی رانندگی میکنم یا از دستم استفاده میکنم دوباره درد میگیره که غالبا با گردن درد هم هست

  1. فرشته موسی پور

   سلام

   باید علائم شما بررسی شود. اما با شرایطی که گفتید امکان وجود بیماری جدی کم است. در هر صورت بهتر است یک بار توسط پزشک معاینه شوید.

 33. زهراعمادی

  سلام یک سال هست که ازدوتاسینه هام وقتی فشارمیدم ترشح میاد فک کنم سبزمایل به قهوه ی باشه پنج ساله که دخترم روازشیرگرفتم سینه هام دردمیکنه داغ میشه بخصوص سمت چپم زیربغل فقط سمت چپ خیلی دردمیکنه ومیسوزه نمیتونم دستم وتکون بدم تاارنجم دردمیکنه دستم بی حس میشه وخواب میره قفسه سینه ام هم دردمیکنه باپهلوم یهوسوزش ودردمیگیره نمیدونم چیکارکنم بیمه هم ندارم که دکتربرم سلامت داشتیم قطع کردن توروخدایه چیزی بگین نمیدونم چیکارکنم سی وپنج سالمه درضمن دردمعده وزیرودل وچشم چپ وسردردوگردن دردوپای چپم هم همیشه دردمیکنه بی حال وهمیشه خسته ام وخیلی عصبی وزودرنج ممنون

 34. زهراعمادی

  سلام سی پنج سالمه دوتافرزنددارم هفده ساله وهفت ساله یک سال که ازسینه هام ترشح میادالبته وقتی فشارمیدم تقریباقهوه رنگ وزیادم هست دردزیربغلم دارم تقریبایک ماه دردمیکنه بعضی وقتااونقدشدیدمیشه که نمیتونم دستم وتکون بدم فقط سمت چپم هست پهلووزیردلمم ههم دردمیکنه ومیسوزه سینه هام ورم میکنه میخاره وجوش های چرکی میزنه قفسه سینه ام هم دردمیکنه درضمن کلاسمت چپ بدنم یعنی چشم وسروشونه ودست وپا بغل سینه شدیددردمیکنه بیمه ندارم نمیدونم چیکارکنم توروخداراهنمایی کنیدکلازندگیم مختل شده ممنون

  1. فرشته موسی پور

   سلام

   دوست عزیز، حتما برای بررسی بیشتر به پزشک متخصص مراجعه کنید.

 35. زهراعمادی

  ببخشیدالن نمیدونم پیام من ودریافت کردین یانه اخه توپیامهای بالانیس من تاحالاتوسایت کارنکردم نمیدونم پیاممودریافت کردین یانه تقریبامن کی میتونم جواب سوالم وبگیرم ممنون ازلطفتون

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

قالب وردپرس ساخته شده توسط Shufflehound. تمام حقوق مادی و معنوی وب‌سایت پیام سلامت معلق به مجموعه باماتا است. زمستان 1397