مقالات

نقش منیزیم در کاهش فشار خون
پیشگیری و بیماریها, همه مطالب

نقش منیزیم در کاهش فشار خون 

به نقل از نشریه تغذیه بالینی اروپا، این تحقیقات حاکی است: مصرف مکمل های غذایی و غذاهای حاوی عنصر منیزیم چه بسا نقش مهمی از نظر کلینیکی در کاهش فشار خون بازی می کند و هر اندازه مقدار این عنصر زیاد شود به همان اندازه تاثیر بیشتری بر کاهش فشار خون خواهد داشت.

این تحقیقات زیر نظر پژوهشگران دانشگاه هرتفور شایر انگلیس از ۱۱۷۳ نفر انجام شد.

پژوهشگران ۱۱ آزمایش کلینیکی را برای بررسی تاثیر منیزیم بر فشار خون انسان انجام دادند و شرکت کنندگان در این تحقیقات روزانه مقادیر مختلفی منیزیم از ۱۲۰ میلی گرم تا ۹۷۳ میلی گرم در طول ۳ تا ۲۴ هفته دریافت کردند.

نقش منیزیم در کاهش فشار خون
نقش منیزیم در کاهش فشار خون

نتایج این تحقیقات نشان داد که عنصر منیزیم به طور کلی در کاستن از فشار خون سیستولیک و دیاستولیک موفق بوده است و بهترین نتایج متعلق به کسانی بوده است که بالاترین میزان منیزیم را دریافت داشته‌اند.

اسفناج و برخی حبوبات نظیر لوبیا، نخود و آجیل، غلات و نان سبوس دار از جمله مهمترین منابع غذایی حاوی عنصر منیزیم است.

بیماریهای قلبی و عروقی عامل ۵۰ درصد مرگ و میرها در اروپا است و فشار خون بالا علت اصلی مرگ ناشی از بیماریهای های قلبی و کلیه است و عادت غذایی نامناسب و سیگار کشیدن و خوردن غذاهای حاوی نمک سدیم و عدم تعادل در برخی عناصر مثل پتاسیم، کلسیم و منیزیم مهمترین علل ابتلا به شمار می‌رود.

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ

www.seemorgh.com/health

منبع : Farsnews.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

قالب وردپرس ساخته شده توسط Shufflehound. تمام حقوق مادی و معنوی وب‌سایت پیام سلامت معلق به مجموعه باماتا است. تابستان 1398