از ویژگی های رژیم غذایی سالم بشنوید

از ویژگی های رژیم غذایی سالم بشنوید
ویژگی های رژیم غذایی سالم

مصرف یک رژیم غذایی سالم می تواند موجب جلوگیری از سوء تغذیه و طیف وسیعی از بیماریهای غیر واگیری شود. اما افزایش تولید مواد غذایی فرآوری شده، گسترش سریع شهرنشینی و تغییر شیوه زندگی که به تغییر در الگوهای غذایی منجر شده است باعث شده که مردم در حال حاضر غذاهایی را مصرف کنند که انرژی، چربی، قند و یا نمک بیشتری دارند، و از میوه به اندازه کافی، سبزیجات و فیبر در رژیم غذایی مانند غلات کامل کمتر می خورند. آرایش دقیق یک رژیم غذایی متنوع، متعادل و سالم بسته به نیازهای فردی متفاوت خواهد بود برای مثال سن، جنس، شیوه زندگی، درجه فعالیت فیزیکی، زمینه های فرهنگی، و آداب و رسوم غذایی می توانند در تعیین ویژگی های رژیم غذایی سالم نقش داشته باشند. اما ما در این مطلب، از نظر متخصصان، اصول اساسی و اولیه برای تنظیم یک رژیم غذایی سالم را عنوان کرده ایم.

ویژگی های رژیم غذایی سالم برای بزرگسالان

ویژگی های رژیم غذایی سالم عبارتند از:

  • میوه ها، سبزیجات، حبوبات (برای مثال عدس، لوبیا)، آجیل و غلات سبوس دار (برای مثال ذرت فرآوری نشده، ارزن، جو، گندم، برنج قهوه ای)
  • استفاده حداقل ۴۰۰ گرم (در ۵ قسمت) از میوه ها و سبزیجات، سیب زمینی و سیب زمینی شیرین در طول روز (این گونه گیاهان و دیگر ریشه های نشاسته ای به عنوان سبزیجات و میوه جات طبقه بندی نشده است)
  • کمتر از ۱۰ درصد از کل انرژی دریافتی روزانه باید از قند باشد. این میزان معادل ۵۰ گرم (یا حدود ۱۲ قاشق چای خوری شکر) است.
  • برای یک فرد با وزن متناسب مصرف حدود ۲۰۰۰ کالری در روز توصیه می شود، اما ایده آل این میزان، برابر است با کاهش ۵ درصدی آن یعنی چیزی حدود ۱۹۰۰ کالری روزانه.
  • استفاده از قند طبیعی موجود در عسل، شربت، آب میوه و کنسانتره های طبیعی که در حال حاضر در آب میوه ها یافت می شود.
  • کمتر از ۳۰ درصد از مصرف کل انرژی باید از چربی ها تامین شود. چربی های اشباع نشده (به عنوان مثال چربی موجود در ماهی، آوکادو، آجیل، آفتابگردان، کلزا و روغن زیتون یافت می شود) بهتر از چربی های اشباع (به عنوان مثال چربی موجود در گوشت چرب، کره، خرما و روغن نارگیل، خامه، پنیر، روغن و گوشت خوک یافت) هستند.
از ویژگی های رژیم غذایی سالم بشنوید
ویژگی های رژیم غذایی سالم
  • چربی های ترانس صنعتی (موجود در مواد غذایی فرآوری شده، فست فود ها، میان وعده ها، مواد غذایی سرخ شده، پیتزا منجمد، کیک، کوکی ها و مارگارین) بخشی از یک رژیم غذایی سالم نیستند.
  • در یک رژیم غذایی سالم کمتر از ۵ گرم نمک (تقریبا معادل ۱ قاشق چای خوری) در هر روز مصرف می شود. برای مصرف این ماده از نمک یددار استفاده کنید.

توسط فرشته موسی پور

سال‌هاست در حوزه سلامت و پزشکی مشغول مطالعات آزاد هستم. طی 3 سال گذشته نتایج مطالعاتم را در قالب ترجمه متون پزشکی از منابع معتبر انگلیسی، در مجله پیام سلامت منتشر می‌کنم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *