نحوه استفاده از کرم پروژسترون برای باروری

کرم پروژسترون
کرم پروژسترون

پروژسترون هورمونی است که زنان به طور طبیعی پس از تخمک گذاری تولید می کنند. این هورمون گاهی اوقات هورمون گرم نامیده می شود، زیرا باعث افزایش دمای پایه بدن می شود (یعنی درجه حرارت در زمانی که بدن به طور کامل در حالت استراحت قرار دارد). استفاده از کرم پروژسترون می تواند باعث افزایش باروری در زنانی که به طور طبیعی سطوح پروژسترون پایینی دارند شود، زیرا پروژسترون در کمک به رحم برای دریافت تخمک بارور شده درگیر می باشد.

در این مطلب پیام سلامت مراحل استفاده از کرم پروژسترون را می توانید مطالعه کنید:

مراحل استفاده از کرم پروژسترون

مرحله ۱

استفاده از کرم را بعد از تخمک گذاری شروع کنید. اگر قبل از تخمک گذاری شروع به استفاده از کرم پروژسترون کنید، می تواند از تخمک گذاری جلوگیری کند یعنی دقیقا متضاد آنچه شما می خواهید انجام دهید. تعدادی از راه ها برای دانستن زمانی که تخمک گذاری می کنید وجود دارد، اما ساده ترین راه این است که چهارده روز پس از شروع خونریزی محاسبه شود. یک یا دو روز بعد از این دوره زمانی نیز صبر کنید تا مطمئن شوید که تخمک گذاری کرده اید.

مرحله ۲

بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلی گرم از کرم پروژسترون را هر روز مصرف کنید. اگر از یک کرم پروژسترون ۳ / ۳۱ درصد (مثل Natpro) استفاده می کنید، این بدان معنی است که شما باید بین ۳ تا ۶ میلی لیتر کرم در هر روز استفاده کنید.

مرحله ۳

کرم را دو بار در روز اعمال کنید. دوز مصرفی روزانه را که در نظر دارید به دو برنامه استعمال کرم جداگانه تقسیم کنید. این امر نتیجه مطلوب را فراهم می کند، هرچند برنامه ها نیازی به مقدار مشابه دقیقی ندارند.

مرحله ۴

کرم را کاملا بر روی پوست خود ماساژ دهید. کرم پروژسترون می تواند در هر نقطه از پوست شما استفاده شود، اما شما باید سعی کنید تا کرم را به نقاط مختلفی بزنید تا پوست تحریک نشود.

مرحله ۵

از کرم پروژسترون به مدت ۱۴ روز (شروع از تخمک گذاری) استفاده کنید و سپس استفاده از آن را متوقف کنید. قاعدگی باید در عرض ۱ یا ۲ روز رخ دهد. اگر هنگام استفاده از کرم قاعدگی شما شروع شد، استفاده از کرم را متوقف کنید و سپس ۱۴ روز دیگر قبل از شروع دوباره صبر کنید. از طرف دیگر، اگر دچار لکه بینی خفیف شدید، به استفاده از کرم ادامه دهید.

توسط یاسر حمزه لوی

متخصص در تولید محتوای مفید، کاربردی و موثر هستم. سال‌هاست به دلیل علاقه شخصی، در حوزه تندرستی، پزشکی و سلامت نیز به تولید محتوا بر اساس منابع معتبر خارجی می‌پردازم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *