مقالات

۱۱ دلیل لکه بینی بعد از عادت ماهانه
سلامت جنسی, سلامت زنان

۱۱ دلیل لکه بینی بعد از عادت ماهانه 

هنگامی که خونریزی قاعدگی در یک دوره رخ می دهد اکثر زنان انتظار دارند خونریزی تا دوره بعدی قاعدگی متوقف شود. اما برخی از زنان لکه بینی بعد از عادت ماهانه دارند. به طور معمولا باید گفت که خونریزی صورتی یا قهوه ای تا یک هفته بعد از عادت ماهیانه هم مشکلی جدی نیست و نباید شما را نگران کند.

لکه بینی بعد از عادت ماهانه می تواند به دلیل استفاده از برخی روش های جلوگیری از بارداری اتفاق بیافتد. این نوع از لکه بینی همچنین جزء اولین نشانه های بارداری (خونریزی لانه گزینی) است. و یا حتی بخشی طبیعی از چرخه قاعدگی است که در زمان تخمک گذاری اتفاق می افتد.

حتی استرس نیز به لکه بینی بعد از عادت ماهانه مرتبط است. بسته به علت لکه بینی، شما ممکن است ترشحات واژن، درد در ناحیه شکم، احساس ناراحتی و درد در لگن را نیز تجربه کنید.

از آنجا که خونریزی پس از عادات ماهانه باید تمام شود، لکه بینی بعد از عادت ماهانه به عنوان “خونریزی غیر طبیعی واژینال” طبقه بندی می شود. پزشکان توصیه می کنند در صورتی که این حالت در شما ایجاد می شود بهتر است به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید زیرا گاهی لکه بینی بعد از عادت ماهانه می تواند نشان دهنده بیماری جدی تری مانند کیست تخمدان، بیماری تیروئید یا سرطان در اندام های تناسلی باشد.

علت لکه بینی بعد از عادت ماهانه

در ادامه شایع ترین علل خونریزی یا لکه بینی بعد از پریود را بیان کرده ایم. این علل عبارتند از:

تخمک گذاری

خونریزی روشن و شفاف حدود یک یا دو هفته پس از پایان خونریزی اصلی قاعدگی، به علت تخمک گذاری می باشد. چرخه قاعدگی یک زن به طور متوسط ۲۸ روز طول می کشد و تخمک گذاری حدود ۱۰ تا ۱۴ روز پس از شروع خونریزی قاعدگی رخ می دهد.

دلیل خونریزی هنگامی که تخمک گذاری رخ می دهد توسط پروفسور زنان و زایمان، دکتر Andrew M. Kaunitz از دانشگاه فلوریدا، تغییرات ناگهانی در سطح هورمون در زمان تخمک گذاری اعلام شده است. زنانی که دوره های پریود نامنظم دارند نیز بیشتر با این پدیده درگیر می باشند.

بر اساس گزارش کلینیک مایو، تخمک گذاری می تواند باعث افزایش در ترشحات واژن شود. ترشحات واژن پس از تخمک گذاری کمی غلیظ تر از ترشحات عادی می باشد.  زمان تخمک گذاری بهترین زمان برای باردار شدن است.

خونریزی لانه گزینی

خونریزی لانه گزینی یکی از نشانه های اولیه بارداری است و می تواند لکه بینی قهوه ای بعد از پریود ایجاد کند. این خونریزی کاملا طبیعی است و هیچ نگرانی ندارد. علایم اولیه بارداری علاوه بر لکه بینی، ترشحات سفید شیری یا ترشح خامه ای و گرفتگی لگن، بدون شروع قاعدگی می باشد.

زمانی که تخمک بارور خود را به دیوار رحم می چسباند ممکن است خونریزی و لکه بینی بعد از عادت ماهانه رخ دهد. البته این لکه بینی که جزء اولین نشانه های بارداری است ممکن است در هر زنی مشاهده نشود.

تنها راهی که می توانید مطمئن شوید باردار هستید استفاده از کیت حاملگی یا همان بیبی چک است. البته مطمئن ترین راه انجام آزمایش توسط پزشک است. اگر در حال حاضر باردار هستید و خونریزی واژینال دارید حتما به پزشک مراجعه کنید زیرا این نوع خونریزی ممکن است نشان دهنده مشکلات جدی مانند سقط جنین و یا بارداری خارج رحم باشد.

جلوگیری از بارداری

اگر شما برای جلوگیری از بارداری از قرص استفاده می کنید و یا دستگاه درون رحمی (IUD) نصب کرده اید ممکن است در اوایل استفاده از این روش ها؛ لکه بینی بعد از عادت ماهانه داشته باشید.

با اساس گزارش دانشگاه کلرادو، قرص های ضد بارداری می تواند لکه بینی یا خونریزی غیر طبیعی واژینال در چند ماه اول استفاده از آن ها را ایجاد کنند. همچنین، لکه بینی بعد از عادت ماهانه می تواند زمانی رخ دهد اگر دوز استروژن تغییر یافته است. به عنوان مثال زمانی که یادتان برود یک روز قرص جلوگیری از بارداری را استفاده کنید. همچنین در چند روز اولی که دستگاه IUD نصب کرده اید ممکن است با چنین پدیده ای رو به رو شوید.

اگر پس از استفاده از این روش های جلوگیری از بارداری، خونریزی شدید واژن همراه با درد در ناحیه شکم یا لگن و یا ترشحات واژن داشتید، حتما به پزشک مراجعه کنید.

یائسگی

لکه بینی بعد از عادت ماهانه و یا خونریزی بین دوره ای در زنانی که در حال نزدیک شدن به یائسگی هستند، شایع است. چند سال قبل از یائسگی این اتفاقات معمول است. در این دروان، دوره های قاعدگی به دلیل نوسان سطح استروژن، نامنظم تر است.

پزشکان آمریکایی می گویند که نوسانات سطح هورمونی می تواند خونریزی قاعدگی سنگین و لکه بینی قبل از پریود ایجاد کند. با این حال، شما ممکن است لکه بینی مکرر و یا ملایم را قبل از عادت ماهانه نیز داشته باشید. اگر خونریزی واژینال شما طولانی تر از زمان طبیعی خود شده است، حتما با پزشک مشورت کنید.

استرس

لکه بینی صورتی یا قهوه ای بعد از قاعدگی می تواند به علت استرس های فیزیولوژیکی یا احساسی رخ دهد. استرس می تواند بر روی بدن به طرق مختلف تاثیر بگذارد. این فشار قادر است به طور کلی چرخه عادت ماهانه شما را ویران کند. دکتر ملیسا استپلر می گوید که استرس می تواند در چرخه قاعدگی دخالت کرده و باعث قاعدگی نامنظم شود. او می گوید که استرس یکی از شایع ترین علل از دست رفتن قاعدگی است.

کیست تخمدان

کیست های تخمدان می توانند خونریزی غیر طبیعی و لکه بینی بعد از عادت ماهانه ایجاد کنند. معمولا کیست های تخمدانی هیچ مشکلی ایجاد نمی کنند. با این حال، در برخی موارد، این کیست ها می تواند بزرگتر شده و در صورت پاره شدن باعث درد و خونریزی شود.

پروفسور زنان و زایمان در دانشکده پزشکی دانشگاه جانز هاپکینز، دکتر ایرینا برد می گوید که در میان علائم کیست تخمدان لکه بینی یا خونریزی پس از عادت ماهیانه از همه شایع تر است. شما همچنین ممکن است درد لگن، نفخ و درد در هنگام دفع مدفوع داشته باشید.

برخی از پزشکان توصیه می کنند که به این کیست ها کاری نداشته باشید اما برخی نیز بنا به شرایط بیمار، عمل جراحی را برای برداشتن آن ها توصیه می کنند.

لکه بینی بعد از عادت ماهانه
لکه بینی بعد از عادت ماهانه

کم کاری غده تیروئید

گاهی اوقات لکه بینی بعد از عادت ماهانه به دستگاه تناسلی شما ارتباط ندارد. یکی از نشانه های کم کاری غده تیروئید، لکه بینی یک هفته یا بیشتر، بعد از قاعدگی است. بیماری کم کاری تیروئید، بیماری است که در آن غده تیروئید به اندازه کافی هورمون تیروئید تولید نمی کند. این کمبود هورمون باعث می شود در برخی از عملکردهای بدن اختلال ایجاد شود.

کم کاری تیروئید می تواند خستگی، خشکی پوست و تغییرات در چرخه قاعدگی ایجاد کند. با توجه به اثر بیماری تیروئید در خونریزی غیر طبیعی واژینال، دکتر مایلی می گوید که کم کاری تیروئید می تواند باعث خونریزی به صورت تصادفی و یا مکرر شود. این نوع خونریزی می تواند شدید یا ملایم باشد.

بیماری التهابی لگن

لکه بینی بعد از عادت ماهانه می تواند نشانه ای از بیماری التهابی لگن (PID) باشد. ترشحات واژن، درد پایین لگن و خونریزی نامنظم از واژن همه توسط یک عفونت باکتریایی که اغلب از بیماری های مقاربتی منتقل می شود، نشات می گیرد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) اعلام کرده است که  عفونت باکتریایی مسئول خونریزی بین دوره ای همراه با التهاب و عفونت در لوله های تخمدان، رحم و یا فالوپ است. اگر به این بیماری مبتلا هستید بهتر است هر چه سریع تر آن را درمان کنید. زیرا این بیماری ممکن است عوارض جدی مانند ناباروری داشته باشد.

سرطان

سرطان تخمدان، سرطان آندومتر و سرطان دهانه رحم همگی می توانند باعث خونریزی نامنظم بعد از پاین قاعدگی باشند. اگر شما در دوران یائسگی هستید، باید بدانید که هر نوع خونریزی واژینال باید توسط پزشک بررسی شود.

بسیاری از افرادی که خونریزی غیر طبیعی دارند، سرطان ندارند، اما خونریزی از مهبل (واژن) می تواند نشانه ای از سرطان باشد. این به این معنی که اگر شما در دوران یائسگی به سر می برید، ممکن است هر نوع خونریزی واژینال دلیل جدی داشته باشد.

فیبروئید رحم

گاهی اوقات فیبروئیدهای رحمی می تواند باعث لکه بینی بعد از عادت ماهانه شوند. فیبروئیدهای رحمی رشد بافت های بی ضرر در رحم می باشد. به غیر از لکه بینی قهوه ای، فیبروئید می توانید درد کمر، درد لگن و مشکلات مثانه ایجاد کند. این بیماری گاها باعث می شود که خونریزی قاعدگی سنگین تر از حالت عادی باشد.

پرولاپس مجرای ادرار

اگر ماهیچه هایی که نگه دارنده مجرای ادرار هستند، شل، ضعیف یا کشیده شوند، ممکن است لکه بینی بعد از عادت ماهانه به وجود بیاید. به منظور جلوگیری از لکه بینی ناشی از پرولاپس و تقویت عضلات لگن، ورزش کگل kegel را پیشنهاد می کنیم.

[quote font_size=”18″ color=”#37a02b”]

پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات بیشتر، این مطالب را نیز بخوانید:

خونریزی یا لکه بینی بعد از رابطه جنسی در بارداری

لکه بینی در دختران و زنان، معنا و علل آن

[/quote]

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

هر زنی که در معرض لکه بینی طولانی یا لکه بینی جدید و ناشناخته قرار دارد، باید به دکتر مراجعه کند. زنانی که شرایط زیر را دارند باید بلافاصله با پزشک تماس بگیرند:

 • زنانی که لکه بینی شان شدید است و این موضوع باعث می شود آنها احساس سرگیجه کنند یا خون با بوی نامطبوع همراه است.
 • زنانی که اخیرا تجاوز را تجربه کرده اند.
 • زنانی که اعتقاد دارند لکه بینی شان ممکن است به علت آسیب باشد
 • زنانی که حامله یا باردار هستند
 • زنانی که بعد از یائسگی دچار لکه بینی می شوند

در صورت داشتن شرایط زیر نیز باید به پزشک مراجعه کنید:

 • خونریزی بیش از چند روز طول می کشد.
 • خونریزی با درد همراه است.
 • در طول یک دوره بیش از یک چرخه خونریزی رخ می دهد.

منابع:

 1. Medical Definition of Metrorrhagia
 2. Periods
 3. Menstrual cycle irregularity and risk for future cardiovascular disease
 4. Womb (uterus) cancer
 5. Pelvic Inflammatory Disease
 6. Abnormal (Dysfunctional) Uterine Bleeding
 7. Ovarian cysts
 8. ?What causes bleeding between periods
 9. Birth Control and the IUD
 10. Abnormal Vaginal Bleeding & Birth Control
 11. Symptoms of pregnancy

مقاله ۱۱ دلیل لکه بینی بعد از عادت ماهانه را به صورت ویدئوی ببینید

[mom_video type=”youtube” id=”jYW8hDwRJO0″]

۱۱ دلیل لکه بینی بعد از عادت ماهانه
4.4 (87.27%) 11 vote[s]

مطالب مرتبط

30 دیدگاه

 1. سحر

  سلام من پنج روز از عادت ماهانم گذشته یه لکه دیدم .بنظرون این میتونه نشانه حاملگی باشه…
  اخه من جلوگیرط رو ول کردم.

  1. Nazgol

   سلام
   من هم مشکل شمارو داشتم سحر جان .۴ تیر پریودیم بود ،تقریبا ١٠ تا ١٢ روز بعد از پریودی لک داشتم اونم دو تا سه روز. باید ۴ مرداد پری میومد اما نیومد و هنوزم نیومده،،، بنظر شما من حاملم؟خیلی میترسم نمیدونم چیکار کنم.
   اما باید دل و بزنم به دریا و برم تست انجام بدم ??

 2. سمیرا

  سلام خسته نباشین کسی میتونه کمک من کنه من ۱۱پریود شدم و بعد از تموم شدن یک هفته بعدش ۳روزلکه بینی داشتم لکه قهوه ای اولین باری هم هست که اینجوری شدم پریودیم منظم هست ممنون میشم اگه پاسخ بدین

  1. مدیر

   سلام

   همون طور که در این مطلب مطالعه کردید، لکه بینی بعد از عادت ماهیانه دلایل زیادی داره. بهتره تا شرایط رو بیشتر توضیح بدید. این موضوع که آیا رابطه جنسی در این بازه زمانی داشتید یا نه؟ آیا از قرص برای جلوگیری از بارداری به خصوص از قرص های اضطراری استفاده کردید یا نه؟ آیا درد، ترشح یا علائم دیگه ای دارید یا نه؟ ….

   اما عموما لکه بینی قهوه ای بعد از عادت ماهیانه نشان دهنده خون قدیمی است. یعنی خونریزی جدیدی وجود نداره. به هر حال اگر علائم خاصی دارید و یا مجددا این مشکل رو شاهد بودید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

   1. دریا

    سلام .من ۲۲ سالمه. متاهل هستم یه هفته از پریدیم گذشته لکه بینی قهوه ای دارم. تو این فاصله دوبار نزدیکی داشتم و برای جلوگیری هر بار قرص اورژانسی استفاده میکنم
    .سری قبل هم یک هفته بعد پریودی لکه بینی داشتم. پریودی خیلی سخت با خونریزی و درد شدید در ۳ روز اول دارم

 3. Ssss

  سلام
  من دوروزه پاک شدم مجددا باز پریودشدم اولین باره اینجورمیشم سه ماهم هست جلوگیری نمیکنم
  مشکل خاصی پیدا کردم؟

  1. مدیر

   سلام

   به دلیل این که اولین باره که چنین تجربه ای دارید بهتره به متخصص مراجعه کنید. البته امکان بارداری هم وجود داره. به هر حال باید علت حتما بررسی بشه. ممکنه به دلیل قطع مصرف قرص نیز این اتفاق رخ بده.

 4. معصومه

  سلام.من ۴ روز پیش پاک شدم ولی دوباره دچاره لکه بینی قهوه ای شدم.البته همون ۴ روز پیش هم لکه بینی دیدم که اهمیت ندادم.از طرفی هم جلوگیری ندارم و تازه شروع به ورزش کردم.روز قبلش هم نزدیکی داشتم.اولین بارم هست که اینطوری شدم.خیلی میترسم.دلیلش چی میتونه باشه؟

 5. مینا

  سلام من پریودم تموم شد بعد یه هفته مجدد لکه بینی و خون صورتی کمرنگ مشاهده میشه الان یه هفته هست هنوز خوب نشدم فقط لکه از قهوه ای تیره به روشن تبدیل شده و چون دخترم نگرانم کرده باید به دکتر مراجعه کنم ؟؟

  1. فرشته موسی پور

   سلام

   هر مشکلی که بیش از ۳ روز ادامه پیدا کنه، باید توسط متخصص بررسی بشه. با حفظ خونسردی خودتون، پیشنهاد می کنیم به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.

 6. مهسا

  سلام خسته نباشید ممنون از مطلب مفیدتون یه رابطه بدون دخول داشتم که ترس مایع پیشاب قرص ضد بارداری مصرف کردم بصورت اشتباه واسه مطمعن شدن تست بتا بی بی چک گذاشتیم منفی بود ولی من‌ روز موعود پریود نشدم و بعد از ۴۱ روز پریود شدم که حدود ۷ یا ۹ روز طول کشید ولی الان ۵ یا ۶ روز لکه بینی دارم ایا احتمال باردای با این شرایط در من وجود داره یا نه مشکل از جایی دیگس

  1. مدیر

   وقتی پریود شدید یعنی لقاحی صورت نگرفته و امکان بارداری وجود داره. علت دیر پریود شدن ممکنه بخاطر بهم خورد تنظیم هورمونی ناشی از مصرف اشتباه قرص باشه. پیشنهاد می کنم اگر از ماه آینده دوره های پریود منظم نشد، به پزشک مراجعه کنید.

 7. Fateme

  سلام لطفا جواب سوالمو بدین خیلی نگرانم من یک هفته هست که پریودم تمام شده و ترشحات سفیدداشتم تااینکه بعد یک هفته الان ۲روز هستش که لکه های صورتی و گاهی قرمز میبینم درضمن شب قبل ازلکه بینی سونوگرافی بودم کیست هم نداشتم ۲ماه هم هست که جلوگیری ندارم.درد زیر شکم هم خیلی کم احساس میکنم.

  1. مدیر

   بهتره به پزشک مراجعه کنید. تشخیص تنها با انجام آزمایش ممکنه.

   1. زهرا

    سلام
    من حدود یه ۱۴ روز پیش پاک شدم
    الان خون ریزی دارم ولی قهویی رنگ است
    از قرص جلوگیری هم استفاده نکردم فقط این من عفونت داشتم
    الانم درد شکم دارم
    میشه راهنمایی کنید ک میتونه مشکل از چی باشه

 8. زهرا

  سلام خسته نباشید
  من حدود یه ۱۴ روز پیش پاک شدم
  الان سه روز است ک من دوباره خون ریزی پیدا کردم ولی خون ریزی من ب رنگ قهوه ایی است
  و این ک من عفونت دارم و ترشحاتم ک خیلی زیاد بود
  الانم ک خون ریزی پیدا کردم
  در در ناحیه شکم دارم میشه یکم راهنماییم کنید مشکل میتونه از چی باشه

 9. فریبا

  سلام من عادت ماهیانم خیلی دیردیرمیشه ۱۰روزیا۴یا۵بعضی وقتهام۱۲روزعقب میندازم
  حدودتقریبا۳دوره هم۲روراول عادتم خون ریزی خوب داشتم ولی روزسوم به بعدلکه بینی میدیدم
  ۸/۲۶عادت شدم۹/۴رفتم دکترگفتم قصدبارداری دارم البته۹/۷یه رابطه داشتم یعنی روز۱۲عادتم.
  دکتربرام سونونوشت روز۲۳عادتم گفت بده ببینم کیست نداری خداروشکرنداشتم یه سری آزمایشم دادم کم خونی هم نداشتم کم کاری وپرکاری تئروییدهم نداشتم
  برام قرص متفورمین ودوفاستون نوشت مصرف کردم الان صبح۹/۲۷عادت شدم فقط تاعصری خون ریزی داشتم دیگه تاالان که ساعت۷نیمه دیگه خون ریزی ندارم۹/۲۸
  میخواستم ببینم چیکارکنم دکترمم دیگه نیست تاشنبه۱۰/۲
  میشه راهنمایم کنید ممنون میشم

 10. هانی

  سلام کسی میتونه کمک کنه من ۱۳روز پریودم تموم شده ازدیشب لکه سیاه میبینم علتش چیه بایدچکارکنم درضمن جلوگیری واسه بارداری ندارم

 11. هاجر

  ترشح قهوه ای بعد از ۱۰روز

 12. هاجر

  ترشح قهوه ای رنگ بعد از پریود و گذشت ۱۴روز

 13. سمیرا

  سلام من ۲۳سالمه ۲ماه پیش قرص جلوگیری میخوردم برای کیستم ولی یکی دوبار یادم رفت دوتا خوردم حالا ۱۲هم این ماه پریود شدم تا پنج روز بعد قطع شد دو روز بعدش نزدیکی داشتم فرداش لک دیدم صورتی بعدش قهوایی بود ی روز فقط لک داشتم یعنی باردارم خواهشن جواب بدید

 14. سمیرا

  سلام من ۲۳سالمه دوماه پیش قرص جلو گیری میخورم به خاطر کیستم یکی دوبار یادم رفت دوتا خوردم حالا ۱۲هم این ماه پریود شدم تا پنج روز بعد قطع شد دو روز بعدش نزدیکی داشتم فرداش لک دیدم صورتی بود بعد قهوایی شد فقط ی روز یعنی باردارم خواهشن جواب بدید

 15. مژده

  سلام خسته نباشید من ده روز از پریودیم گذشته ولی لکه و خون ریزیو درد شکمم دارم بنظرتون چی میتونه باشه؟ممنون میشم جواب سوالمو کسی میدونه بده ,

 16. waterlily

  سلام خسته نباشید
  ممنون میشم راهنمایی کنید چون مطالب اینترنتی چیزای مختلف و متفاوتی میگن
  من یک دختر هیجده ساله هستم و مجردم
  سال پیش همین موقع چندروزی خونریزی قهوه ای مداوم با مقدار کم داشتم،به دکتر مراجعه کردم که گفت چون کنکور داری و استرس و فشار روته تعادل هورمونات بهم ریخته
  قرص ضدبارداری و سونو برای تشخیص کیست برام تجویز کرد ولی وضعیتم کاملا طبیعی بود
  امسال باز پشت کنکورم و الان بعد از سه روز از پریودم ترشحات قهوه ای نسبتن زیاد داشتم که بوی خون میدادند و بعد از سه روز کم کم کمتر شد و قطع شد و چند روز بعد دوباره با مقدار کم ترشح قهوه ای مایل به سیاه همراه با ترشحات قهوه ای و صورتی ادامه داره که غلیظه بجز مقدار کمی دردکمرو شکم درد و خارش و سوزشی ندارم یک هفته ست که ادامه داره،جزییات دقیق گفتم که جواب تخصصی بهم بدید ببخشید سر دوستان رو درد اوردم واقعن به جوابتون نیازدارم تا نگرانیم رفع شه.
  بازم ممنون.

 17. نرجس

  سلام.من متاهل هستم و بعد گذشت دوهفته از پریودیم خونریزی داشتم ک تیره بود و مقدارش کمتراز همیشه بود البته اوایل پریودبم معمولا خونریزیم تیره است و این هفته نزدیکی داشتم ک با مالش واژنم از من خون اومد ایا نشانه بارداری است و علائم دیگ رو ندارم

 18. Neshat

  سلام من دیشب با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم ب صورت لاپایی اما هیچ چیزی وارد نشد امروز یعنی یه شب از ان ماجرا گذشته است و من یک هفته ای می شود ک پریودیم تمام شده ایا ممکن است اتفاقی برای بکارتم افتاده باشد لطفا جوابم را بدهید ممنون.وناگفته نماند ۲۱بهمن دو عدد قرص اضطراری یا ارژانسی را باهم خوردم

 19. اسما حسینی

  سلام با عرض خسته نباشید من دو هفته اس ک پریودیم تموم شده امروز لکه دیدم میخواستم بدونم طبیعی هس یا ربطی ب نزدیکی ام داره …..ممنون

 20. مهلا

  من مدرسه بودم ناگهان با شدت خوردم رو صندلی بااینکه تازه دوره قاعدگیم تموم شده بود باز خون در حد چند قطره دیدم و دیگه ندیدم می خوام بدونم طبیعی یا نه

 21. مطی

  سلام من الان در دو دوره قاعدگی لک بینی دارم و قبلا این طور نبودم.قاعدگیم ۱۰ روزه هست.
  ماه پیش فقط دوبار ترشح مایل به قهوه ای دیدم و این ماه هم بعد از ده روز اصلا پاک نشدم و همچنان مثل پریودی بودم و بعد از سه یا چهار روز دوباره لک بینیم شده مثل ماه پیش و از شدتش کم شده و صرفا با وارد کردن پنبه ترشحاتی قهوه ای میبینم
  بگید علت چی میتونه باشه کمی نگران شدم

  1. فرشته موسی پور

   سلام

   برای تشخیص علت این حالت، علاوه بر تجویز آزمایش، باید عوامل مختلفی مانند سن، سابقه بیماری ها، داروهای مورد استفاده و …. توسط پزشک متخصص بررسی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

قالب وردپرس ساخته شده توسط Shufflehound. تمام حقوق مادی و معنوی وب‌سایت پیام سلامت معلق به مجموعه باماتا است. بهار 1398