مزایای خوردن آب خیار چیست؟

آب خیار
آب خیار

سبزیجات باید پایه رژیم غذایی شما را تشکیل دهند. وزارت کشاورزی ایالات متحده توصیه می کند زنان روزانه ۲٫۵ فنجان و مردان ۳ فنجان سبزیجات مصرف کنند.

هر فنجانی از آب خیار به عنوان یک فنجان سبزیجات محسوب می شود تا به شما در دستیابی به اهداف مورد نظر کمک کند. اگر می خواهید درباره فوائد مصرف آب خیار بیشتر بدانید، با این مطلب پیام سلامت همراه ما باشید.

علاوه بر مزایای عمومی رژیم غذایی غنی از سبزیجات (از جمله کاهش خطر چاقی و برخی از انواع سرطان)، به گفته وزارت کشاورزی ایالات متحده، آب خیار به دلیل محتوای مواد مغذی خود، منافع سلامتی خاصی را ارائه می دهد.

ویتامین K در آب خیار

نوشیدن آب خیار به شما کمک می کند نیاز روزانه به مصرف ویتامین K خود را دریافت کنید. این ویتامین به شما کمک می کند بافت استخوانی قوی داشته باشید و کلیه های خود را تغذیه کنید.

همچنین ویتامین K نقش مهمی در لخته شدن خون دارد (پروتئین هایی را فعال می کند که باعث انعقاد خون می شوند)، که رد نتیجه آن پس از آسیب دیدن بافت، می توانید خونریزی را متوقف کنید.

مصرف آب خیار همچنین به مقابله با اثرات کمبود ویتامین K، که ممکن است شامل خونریزی بینی، کبودی و خونریزی لثه ها باشد، کمک می کند.

مس در آب خیار

آب خیار همچنین منبع مس را برای بدن شما فراهم می کند. مس به شما کمک می کند تا انتقال دهنده های عصبی که از خانواده مواد شیمیایی ای هستند که سلول های مغز شما برای برقراری ارتباط به آنها نیاز دارند، عملکرد درستی داشته باشند.

این ویژگی به شما کمک می کند تا سلول های قرمز خون سالمی تولید کنید، بافت همبندتان را تقویت کرده و سیستم ایمنی بدن را تقویت کنید.

مس موجود در آب خیار شما را از آسیب های رادیکال های آزاد محافظت می کند (آسیب های سلولی که در معرض توکسین های محیطی یا نور خورشید قرار می گیرند.).

مس موجود در آب خیار همچنین در فعال شدن سبک زندگی شما موثر است؛ زیرا سلول های شما برای تولید انرژی قابل استفاده به این عنصر احتیاج دارند.

کلسیم موجود در آب خیار

آب خیار به عنوان یک منبع منسجم گیاهی از کلسیم است. کلسیم هیدروکسی آپاتیت، بافت معدنی است که باعث تقویت دندان ها و استخوان ها می شود.

کافی بودن کلسیم باعث حفظ تراکم استخوان می شود. عضلات شما برای فعالیت از کلسیم استفاده می کنند و سیستم عصبی شما به مقادیر کمی از کلسیم نیاز دارد تا تحریک عصبی را تحمل کند.

همچنین دریافت کلسیم کافی به حفظ تعادل هورمونی بدن کمک می کند؛ زیرا کلسیم در جریان خون شما کمک می کند تا کنترل هورمون آزاد شود.

ملاحظات و نکات مصرف

آب خیار در مقایسه با خیار دچار یک نقصان جدی است. و آن این است که فیبر رژیمی موجود در خیار را با خود ندارد.

پس اگر آب خیار را به عنوان بخشی از مصرف روزانه سبزیجاتتان مصرف می کنید؛ اطمینان حاصل کنید که بعضی سبزیجات کامل را نیز مصرف می کنید تا میزان فیبر خود را افزایش دهید.

دانه های کامل، حبوبات و آجیل نیز دارای فیبر هستند. شما همچنین می توانید فیبر را از تفاله خیار بعد از آب گیری به سدت آورید. به یان صورت که آن را به سوپ یا سالاد خود اضافه کنید.

علاوه بر لذت بردن از آب خیار به خودی خود، می توانید آن را به عنوان پایه ای برای نوشیدنی های سالم دیگر نیز استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید آب خیار را با آب خربزه م و نعناع تازه، یا توت فرنگی و ریحان، ترکیب کنید.

توسط یاسر حمزه لوی

متخصص در تولید محتوای مفید، کاربردی و موثر هستم. سال‌هاست به دلیل علاقه شخصی، در حوزه تندرستی، پزشکی و سلامت نیز به تولید محتوا بر اساس منابع معتبر خارجی می‌پردازم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *