درمان گیاهی تنگی نفس

درمان های گیاهی تنگی نفس در منزل
درمان های گیاهی تنگی نفس

با حال و هوای این روزهای تهران و کلان شهرها، تنگی نفس را می تواند یکی از بیماری های همه گیر در این شهرها بیان کرد. این عارضه بخصوص برای افراد مسن می تواند بسیار خطرناک باشد. به همین خاطر تصمیم گرفته ایم که در این مطلب مجله پیام سلامت به ارائه درمان های گیاهی تنگی نفس بپردازیم تا هم بتوانید از شر این بیماری خلاص شوید و هم هزینه هایی گزافی برای درمان پرداخت نکنید.

درمان های گیاهی تنگی نفس

  • بادام تلخ و روغن آن برای درمان ورم شش ها و تنگی نفس بسیار مفید است. مقدار مصرف پودر بادام تلخ تا ۲۰ گرم و روغن آن تا ۵ گرم است.
  • برگ گیاه بلاون یا شابیزک را پودر کرده و مصرف نمایید دقت کنید این گیاه سمی است حتما در مورد میزان و نحوه مصرف با پزشک مشورت کنید.
  • افراد مبتلا به تنگی نفس می توانند به میزان یک به دو از پیاز عنصل و عسل طبیعی را مخلوط کرده و در چند نوبت بخورند. این درمان به جز کسانی که به دلیل بیماری های قلبی دچار تنگی نفس شده اند، بقیه انواع تنگی نفس را درمان می کند. مقدار مصرف پیاز عنصل به صورت پخته یک و نیم مثقال به صورت ناشتا است. این گیاه را نباید به صورت خام مصرف کنید.
  • گل پونه برای نفس تنگی های رطوبتی بسیار مناسب است. اگر می خواهید گل پونه را تنها استفاده کنید حد مجاز مصرف ۱۰ گرم و اگر به صورت دم کرده مورد استفاده قرار می دهید تا ۲۰ گرم نیز مجاز است.
  • افرادی که تنگی نفس را به همراه درد سینه دارند تره و ماءالشعیر را به هم استفاده کنند. این ترکیب بسیار مفید است.
  • عرق پوست، برگ و یا میوه چنار برای تنگی نفس گرم مزاج مناسب است. برای تهیه عرق چنار عضوی از گیاه را که می خواهید عرق بگیرید ۴۸ ساعت در آب بخیسانید سپس عرقش را بگیرید. عرق حاصل را در جای خنک نگهداری کنید. همراه این عرق غذاهای ترش، دوغ و ماست استفاده نکنید. میزان استفاده مجاز یک فنجان قهوه خوری به صورت ناشتا است.
درمان های گیاهی تنگی نفس در منزل
درمان های گیاهی تنگی نفس
  • عصاره برگ ریحان به همراه عسل نیز یکی از درمان های گیاهی تنگی نفس است میزان استفاده از این مخلوط نصف استکان در هر نوبت است.
  • تنگی نفسی که مربوط به اختلالات در شش ها است با جوشاندن ۱۰ تا ۲۰ گرم زوفا به همراه ۵ گرم پودر صمغ عربی قابل درمان است.
  • پودر دانه کرفس را به میزان دو مثقال جوشانده و سپس از صافی رد کنید و چند روز از این محلول استفاده کنید.
  • یکی از درمان های گیاهی تنگی نفس جواشاندن برگ گزنه و ترکیب آن با ماءالشعیر است. این درمان راه های تنفسی را باز می کند.

توسط فرشته موسی پور

سال‌هاست در حوزه سلامت و پزشکی مشغول مطالعات آزاد هستم. طی 3 سال گذشته نتایج مطالعاتم را در قالب ترجمه متون پزشکی از منابع معتبر انگلیسی، در مجله پیام سلامت منتشر می‌کنم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *