خواص هندوانه

Pretty woman eating watermelon outdoor

زادگاه اصلی هندوانه هندوستان است. به همین خاطر، وجه تسمیه آن ( هند وانه ) به معنای میوه هند معروف شده است.

هندوانه نه فقط میوه بسیار مناسبی برای روزهای داغ تابستان و بر طرف کردن عطش افراد است، بلکه میتواند به فرو نشاندن التهاب ناشی از مشکلاتی چون آسم، تصلب شرایین، دیابت، سرطان روده و ارتروز نیز کمک کند.

هنوانه میوه ای شیرین و آبدار است که نه تنها باعث رفع تشنگی در هوای گرم تابستان می شود بلکه برای ما ناشناخته است. به همین دلیل سعی کرده ایم طی این مطلب فواید بی شمار آن را برای شما بیان کنیم.

خواص هندوانه

هندوانه منبع غنی ویتامین A ( به شکل بتاکاروتن ) و ویتامین C می باشد. این میوه پر فایده التهاباتی را که در بیماری هایی مثل اسم، تصلب شرایین، سرطان روده و التهاب مفاصل وجود دارد، از بین می برد.

همچنین منبع خوبی از آنتی اکسیدان کاروتنوییدی بنام لیکوپن می باشد. لیکوپن یک رنگدانه شیمیایی است که باعث ایجاد رنگ قرمز در هندوانه می شود و اثرات ضد اکسیدانی قوی دارد این انتی اکسیدان به تمامی نقاط بدن رفته و رادیکال های آزاد را خنثی می کند.

رادیکال های آزاد مولکول هایی هستند که باعث تخریب بسیاری از بافت های بدن می شوند.

اثرات تخریبی رادیکال های آزاد در بدن شامل موارد زیر است

  • باعث اکسیده شدن کلسترول میشوند،درنتیجه کلسترول به دیواره ی رگ های خونی میچسبد و می تواند باعث بروز حملات قلبی و سکته شود.
  • باعث انقباض و بسته شدن راه های تنفسی و در نتیجه تشدید حملات اسم میشوند.
  • باعث افزایش التهابات ناشی از استیوارتریت،و ارتریت روماتویید۲ میشوند،درنتیجه تخریب مفاصل را در این شرایط بیشتر میکند.
  • باعث اسیب سلول های دیواره ی روده و تبدیل انها به سلول های سرطانی میشوند.

خوشبختانه ویتامین C و بتاکاروتن بعنوان آنتی اکسیدان های قوی ( که هر دو در هندوانه به مقدار فراوان وجود دارند ) رادیکال های آزاد را به دام انداخته و از اثرات مخرب آن ها در بدن جلوگیری می کنند.

در تعدادی از مطالعات علمی ثابت شده است که دریافت بالای ویتامین C و بتاکاروتن، خطر بروز بیماری های قلبی، اسپاسم راه های تنفسی در بیماری اسم و سرطان روده را کاهش می دهد و نیز شدت علایم استیواتریت و اتریت روماتئیید را کم می کند.

یک لیوان هندوانه ۲۰ درصد نیاز روزانه ویتامین C و ۱۴ درصد نیاز روزانه به ویتامین ث را تامین میکند

هندوانه از لحاظ ویتامین های گروه ۲۱۳ بی نیز که برای تولید انرزی لازم هستند، غنی است و منبع خوبی از ویتامین ها، منییوم، پتاسیم و فیبر غذایی است. پس میتوان گفت که دارای ارزش غذایی بالایی است.

هندوانه دارای آب فراوان و انرزی کمی است که در نتیجه نسبت به سایر میوه ها مواد مغذی بیشتری در هر کالری دارد که نشان دهنده اثرات مفید آن در بهبود سلامتی بدن است.

لیکوپن آنتی اکسیدان قوی است که در گوجه فرنگی بخصوص محصولات پخته آن، هندوانه و انبه به مقدار فراوان وجود دارد و جذب آن از محصولات پخته گوجه فرنگی مثل سس و رب گوجه فرنگی که مقدار کمی مثل روغن زیتون داشته باشند، به خوبی صورت می گیرد.

مطالعات زیادی در مورد لیکوپن و اثرات ضد سرطانی آن انجام شده است نشان داده بر خلاف سایر رنگدانه های گیاهی که فقط در حیوانات موثر بوده اند، لیکوپن در مطالعات انسانی هم دارای اثرات ضد سرطانی بوده است.

این سرطان ها شامل سرطان پروستات، سرطان سینه، سرطان رحم، سرطان ریه و سرطان روده بزرگ بوده است.

مطالعه ی جدیدی در سال ۲۰۰۳ میلادی نشان داد بیمارانی که دارای پولیپ ادنومی روده بزرگ بوده اند ( که زمینه ساز سرطان روده است ) لیکوپن خونشان ۳۵ درصد پایین تر از افراد سالم بوده است. همچنین بتا کاروتن موجود در خونشان ۱۲۵٫۵ درصد کمتر بوده که این تغییر مهم نیست.

ولی تحقیقات جدید ثابت کرده است که فقط مقدار پایین لیکوپن خون ( کمتر از ۷۰ میکرو گرم در لیتر ) و کشیدن سیگار دو عامل خطر مهم در سسبروز پولیپ ادنومی روده هستند. مقدار کم لیکوپن خون خطر بروز بیماری فوق را ۲۳۰ درصد و کشیدن سیگار ۳۰۲ درصد افزایش می دهد که تاثیر بسیار چشمگیری است.

خاصیت آنتی اکسیدانی لیکوپن، از بیماری های قلبی نیز پیشگیری می کند. جلوگیری از آسیب دی ان ای موجود در گلبول های سفید خون نیز به دلیل اثر انتی اکسیدانی لیکوپن است.

توسط یاسر حمزه لوی

متخصص در تولید محتوای مفید، کاربردی و موثر هستم. سال‌هاست به دلیل علاقه شخصی، در حوزه تندرستی، پزشکی و سلامت نیز به تولید محتوا بر اساس منابع معتبر خارجی می‌پردازم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *